TVN24 | Polska

Morawiecki przedstawił plan dla emerytów

TVN24 | Polska

Autor:
ft//now
Źródło:
TVN24
Premier Morawiecki przedstawił plan dla emerytówZdjęcia organizatora
wideo 2/8
TVN24Premier Morawiecki przedstawił plan dla emerytów

Chcemy, żeby ci emeryci, którzy czują się na siłach, mogli pracować bez podatku – powiedział w czasie prezentacji programu Polski Ład premier Mateusz Morawiecki. Innym punktem "dbałości o lepsze życie naszych seniorów" ma być emerytura do 2,5 tysiąca złotych wolna od podatku – dodał szef rządu. 

W sobotę odbywa się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której między innymi prezes partii, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki prezentują Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program rządu na okres pocovidowy.

PREZENTACJA POLSKIEGO ŁADU. RELACJA >>>

Morawiecki o programie dla emerytów

Jednym z punktów, które poruszał w sobotę Mateusz Morawiecki, jest "dbałość o lepsze życie naszych seniorów". - To emerytura do 2,5 tysiąca złotych bez podatku. To oznacza, że dla dwóch trzecich wszystkich emerytów będzie można pozostawić w kieszeni 2 tysiące złotych netto rocznie, a więc sumę, która pomoże zabezpieczyć bezpieczeństwo i zdrowie naszym emerytom i choć troszkę poprawi ich los. Wiemy doskonale, jak jest on trudny – przyznał premier.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

- Chcemy, żeby ci emeryci, którzy czują się na siłach, żeby oni mogli pracować bez podatku. Jeżeli nie będą pobierać emerytury, to będą mogli pracować bez podatku i dzięki temu będą mogli budować sobie zasadniczo wyższy kapitał emerytalny – tłumaczył.

Jak dodał premier, oznacza to, że "po kilku latach ich emerytura będzie znacząco wyższa". - W niektórych przypadkach wręcz podwojona niż hipotetycznie byłaby, gdyby ją pobierali od pierwszego roku. To jest zachęta dla tych, którzy mogą i chcą pracować – powiedział szef rządu.

Morawiecki: emeryci zasłużyli, by skorzystać z owoców wzrostu

Morawiecki przyznał, że jest to dla niego "niezwykle ważny punkt". – Nasi seniorzy, nasi emeryci jak mało kto zasłużyli na to, by skorzystać z owoców wzrostu. Skorzystać z potencjału gospodarczego, który odbudowujemy w Polskim Ładzie. Oni mają na tym skorzystać, żeby poprawić swoje bezpieczeństwo, swoją zasobność chociaż trochę – powiedział Morawiecki.

- Mało kto zasłużył na to tak, jak ciężko pracujące nasze mamy i babcie. Nasi ojcowie i nasi dziadkowie – dodał.

Autor:ft//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: