Podrobione leki na potencję w bagażniku

 
Znalezione tabletki przypominające viagrę
Źródło zdj. gł.: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Podczas rutynowej kontroli samochodu kujawsko-pomorscy policjanci znaleźli osiem tysięcy podrobionych tabletek do złudzenia przypominających viagrę.

Brak obowiązkowego ubezpieczenia OC skłonił funkcjonariuszy do dokładnego przyjrzenia się samochodowi. Wynik kontroli okazał się jednak dużo bardziej zaskakujący.

Bagażnik opla astry, którym podróżowało dwóch mieszkańców Bydgoszczy, wypełniony był bowiem kartonami pełnymi niebieskich i zielonych tabletek. Przypominały one popularną viagrę wspomagającą erekcję.

Fałszywe leki

Policja skontaktowała się z dystrybutorem viagry na Polskę, a ten potwierdził, że zarekwirowane tabletki były podrobione. Czarnorynkową wartość przejętych podróbek oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 640 tys. zł.

Zatrzymani usłyszą zarzuty

Obu zatrzymanym mężczyznom przedstawiono kilka zarzutów. Dotyczą one naruszenia prawa własności przemysłowej oraz nielegalnego wprowadzenia do obrotu leków.

Policjanci sprawdzają, skąd pochodziły fałszywe pigułki i czy substancje w nich zawarte mogły być niebezpieczne dla zdrowia, a także czy zawierały narkotyki.

Źródło: PAP

Czytaj także: