TVN24 | Polska

Podręcznik do HiT dopuszczony do użytku w szkołach

TVN24 | Polska

Autor:
momo/
tam
Źródło:
tvn24.pl, Onet.pl
Nauczyciele o podręczniku do HiT: kobyła, która zamęczy dzieciaki, typowa publicystyka
Nauczyciele o podręczniku do HiT: kobyła, która zamęczy dzieciaki, typowa publicystykaTVN24
wideo 2/6
TVN24Nauczyciele o podręczniku do HiT: kobyła, która zamęczy dzieciaki, typowa publicystyka

Z dokumentów opublikowanych na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że podręcznik do przedmiotu Historia i Teraźniejszość autorstwa profesora Wojciecha Roszkowskiego, przygotowywany w Wydawnictwie Biały Kruk, został dopuszczony do użytku w szkołach.

Jako pierwszy informację podał portal Onet.pl.

Z informacji zamieszczonych na stronie ministerstwa wynika, że rzeczoznawcami, którzy pozytywnie ocenili książkę, są prof. Tadeusz Wolsza, dr Rafał Drabik oraz mgr Klemens Stróżyński.

CZYTAJ WIĘCEJ O PODRĘCZNIKU DO HIT: "Penetracja sowietów" i "poetyczne" stwierdzenie Mao Zedonga

Podręcznik do HiT dopuszczony do użytku w szkołachpodreczniki.men.gov.pl

HiT zastąpi WoS

Nauka nowego przedmiotu - Historia i Teraźniejszość - zacznie się w szkołach ponadpodstawowych od września. HiT zastąpi podstawową wiedzę o społeczeństwie i uczyć się go będą wszyscy uczniowie liceów, techników i szkół branżowych.

Podręcznik Roszkowskiego, który dostał pozytywne recenzje ministerialnych ekspertów, jest równocześnie krytykowany przez wielu nauczycieli.

Czytaj też: Komisja ds. pedofilii krytycznie o wypowiedziach w podręczniku do HiT. "Nie powinny być rozpowszechniane"

- To jest typowa publicystyka. To jest prezentowanie prywatnych poglądów autora. To nie jest podręcznik. Mi się to oczywiście nie podoba - komentowała na antenie TVN24 Agnieszka Jankowiak-Maik, nauczycielka i blogerka znana jako "Babka od histy". Wyraziła też nadzieję, że nauczycielki oraz nauczyciele nie wybiorą tego podręcznika. - To jest kobyła, która zamęczy dzieciaki - stwierdziła.

Podręcznik HiTTVN24

Roszkowski - europoseł z listy PiS w latach 2004-2009 - był działaczem antykomunistycznego podziemia, za co między innymi został odznaczony Orderem Orła Białego z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w 2020 roku i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski z rąk prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 2000 roku. 

Czytaj też: Eksperci Czarnka to historycy. A co mówią o teraźniejszości? Tak rodzi się HiT

W podręczniku profesora Roszkowskiego znalazły się między innymi informacje o tym, że Unia Europejska lansuje ateizm oraz że popularnymi ideologiami są dziś feminizm oraz "ideologia gender". Pojawiają się też określenia takie jak "zwyrodniały umysł Lenina i Stalina" czy też "opętanie Adolfa Hitlera".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/ tam

Źródło: tvn24.pl, Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości