PO ma pracę dla Marcinkiewicza

Marcinkiewicz na komisarza
Marcinkiewicz na komisarza
Źródło: Fakty TVN
Jak dowiedziały się "Fakty TVN", Platforma Obywatelska może zgłosić kandydaturę Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisko komisarza Unii Europejskiej.

Z informacji uzyskanych przez "Fakty TVN" wynika, że pod koniec kwietnia prezes Narodowego Banku Polskiego odwoła Kazimierza Marcinkiewicza ze stanowiska w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.

- Odwołanie byłoby przejawem mściwości, która nie przystoi prezesowi NBP - uważa Jarosław Gowin.Jednak PO już szuka mu posady. W przypadku odwołania byłego premiera, Platforma może wysunąć jego kandydaturę na stanowisko komisarza Unii Europejskiej. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w 2009 r.

- Dał się poznać jako dobry, kompetentny polityk - mówi Zbigniew Chlebowski z PO.

Jednak były premier nie komentuje tych informacji. - Nie przepadam za sytuacją, w której dziennikarze szukają mi pracy - powiedział Marcinkiewicz.

Zdaniem socjologa prof. Andrzeja Rycharda kandydatura Marcinkiewicza jest rozwiązaniem korzystnym dla Platformy. - Kazimierz Marcinkiewicz może być zarówno konkurencją, zagrożeniem, jak i pewnego rodzaju zasobem - powiedział.

Źródło: "Fakty" TVN

Czytaj także: