Polska

Platforma traci kolejne głosy

Polska

 
PAP/Tomasz GzellDonald Tusk musi wziąć się do pracy

Platforma Obywatelska straciła poparcie kolejnych Polaków w ostatnich tygodniach - wynika z najnowszych sondaży partyjnych. Mimo to, PO jest zdecydowanie na czele - głosować na nią chce niemal połowa badanych. Drugie w kolejności PiS ma o połowę mniej zwolenników.

Według sondażu PBS DGA przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Wyborczej", na Platformę Obywatelską chce głosowa 48 proc. Polaków. Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 26 proc. głosów. Oprócz liderów, do Sejmu weszłyby też: Sojusz Lewicy Demokratycznej - z 10 proc. głosów i Polskie Stronnictwo Ludowe - 7 proc.

W porównaniu z początkiem kwietnia zmiany są w granicach błędu pomiaru: poparcie dla PO spadło o 1 pkt. proc., partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała w tym czasie 2 pkt. proc.

Sondaż zrealizowano w dniach 24-26 kwietnia na próbie 994 osób.

Badania idą łeb w łeb

Bardzo podobne wyniki przynosi drugie z przeprowadzonych ostatnio badań. GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" ustaliła, że na PO głosować chciałoby 47 proc Polaków. Podobnie, jak w sondażu PBS GDA, na Prawo i Sprawiedliwość swe głosy oddać chciałoby 26 proc respondentów.

Nieco więcej, bo 12 proc. poparcia w sondażu otrzymał SLD, a 6 proc PSL. Centrolewica, LPR i Samoobrona mają śladowe poparcie.

Badanie zrealizowano w dniach 24-26 kwietnia na 1000-osobowej grupie Polaków.

Źródło: Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Tomasz Gzell

Pozostałe wiadomości