PiS i Kukiz'15 podpisały umowę o współpracy

Autor:
akr/kab
Źródło:
PAP
Terlecki o rozmowach Jarosława Kaczyńskiego i Pawła Kukiza
Terlecki o rozmowach Jarosława Kaczyńskiego i Pawła KukizaTVN24
wideo 2/3
TVN24Terlecki o rozmowach Jarosława Kaczyńskiego i Pawła Kukiza

Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej – potwierdził Paweł Kukiz. Zaznaczył przy tym, że nie jest to umowa koalicyjna. Szczegóły porozumienia mają zostać przedstawione na konferencji w ciągu dwóch tygodni.

W poniedziałek PAP dowiedziała się, że Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej. Szczegóły porozumienia mają zostać przedstawione w najbliższym czasie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Informację o podpisaniu umowy potwierdził później portalowi wPolityce.pl szef Kukiz'15 Paweł Kukiz. "Proszę nie mylić jej z koalicyjną – podpisaliśmy umowę programową" – zaznaczył. "Za jakiś czas na briefingu przedstawimy więcej szczegółów. W najbliższym czasie, pewnie do dwóch tygodni" – zapowiedział.

"Była kwestia doprecyzowania oczekiwań"

Kukiz mówił, że "od dawna było przygotowywane takie spotkanie". "Chodziło jeszcze o ustalenie różnych niuansów pomiędzy naszym reprezentantem, Jarosławem Sachajko, a ministrem Łukaszem Schreiberem. Była kwestia doprecyzowania oczekiwań każdej ze stron. Wszystko to już mamy za sobą, w związku z czym przyszedł czas na sformalizowanie tego w postaci podpisania umowy o współpracy programowej w tej kadencji" – powiedział lider Kukiz‘15.

Kaczyński o Kukizie: Bardzo go polubiłem. Po kilku lampkach powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam >>>

Porozumienie miałoby polegać na wspieraniu projektów ustaw

Porozumienie to efekt wielu spotkań - z których ostatnie odbyło się w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - pomiędzy wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem.

Jak podaje PAP, porozumienie programowe miałoby polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw. Pawłowi Kukizowi, liderowi ugrupowania, zależy m.in. na tym, aby wprowadzić do polskiego porządku prawnego instytucję sędziów pokoju, ustawę antykorupcyjną oraz rozpocząć prace nad doprowadzeniem do nadania każdemu obywatelowi Polski indywidualnego, biernego prawa wyborczego.

CZYTAJ TAKŻE: "Nie mam telefonu do pana prezesa Kaczyńskiego, w związku z tym nie jestem w stanie go wyrzucić" >>>

Kaczyński o Kukizie: bardzo go polubiłem

Niedawno portal wPolityce.pl opublikował fragment wywiadu, którego prezes PiS udzielił tygodnikowi "Sieci". Jarosław Kaczyński pytany, czy z Kukizem da się rządzić, odparł: "Mam nadzieję, że są sprawy, w których możemy współdziałać. Pytanie zasadnicze dotyczy tego, czy będzie chciał pracować w ramach stabilnego porozumienia politycznego".

"Osobiście bardzo go polubiłem. Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię" – dodał Kaczyński.

Autor:akr/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości