Polska

PiS: Dymisja szefa CBA to kręcenie bicza na PO

Polska

Aktualizacja:
TVN24Dudziński: Dymisja Kamińskiego to będzie koniec PO

- Jeśli premier Donald Tusk zdymisjonuje Mariusza Kamińskiego, to ukręci bicz na Platformę - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 Tomasz Dudziński (PiS). Jak uzasadnił, będzie to sygnał dla działaczy PO w regionie, "że można więcej".

Zdaniem Tomasza Dudzińskiego, Mariusz Kamiński dobrze wypełniał swoją misję - skutecznie walczył z korupcją. Poseł PiS jest przekonany, że Kamiński gwarantuje dalszą walkę z korupcją.

Kamiński gwarantuje dalszą walkę z korupcją td

Widacki podkreślił, że PiS wyznaczając swojego polityka na stanowisko z założenia apolityczne, uczynił je politycznym.

LiD: Kamiński dobrym szefem CBA to tandetny mit propagandowy Poseł LiD odniósł się do wypowiedzi Tomasza Dudzińskiego, który chwalił działalność Centralnego Biura Antykorupcyjnego kierowanego przez Kamińskiego. - To co mówi Dudziński, to tandetny mit propagandowy - ocenił. W jego opinii, CBA wytropiło afery, które samo wymyśłiło. - Kamiński powinien odejść dla dobra polskiej demokracji - stwierdził Widacki.

Kamiński dobrym szefem CBA, to tandetny mit propagandowy. Biuro wytropiło afery, które samo wymyśliło. Kamiński powinien odejść dla dobra polskiej demokracji jw

Pitera: dyskredytują moją pracę Autorka raportu nt. CBA, Julia Pitera, broni swojej pracy, mówiąc, że jest rzetelna i poparta dokumentami. - Nazywanie przez PiS raportu nt. CBA "wycinkami prasowymi" to próba zdeprecjonowania mojej pracy - mówiła pełnomocnik rządu ds. korupcji.

Jak poinformowała Julia Pitera, w raporcie nie ma gotowych wniosków dla premiera, są natomiast konkretne przykłady (np. fakt, że CBA zakupiła broń i amunicję, jeszcze zanim miała na to pozwolenie).

LIS W OBRONIE SZEFA CBA

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24