TVN24 | Polska

Paweł Kukiz za lex TVN. Arkadiusz Jakubik komentuje

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Jakubik o Kukizie: nie jestem w stanie zrozumieć, co się stało z tym człowiekiem
Jakubik o Kukizie: nie jestem w stanie zrozumieć, co się stało z tym człowiekiemTVN24
wideo 2/6
TVN24Jakubik o Kukizie: nie jestem w stanie zrozumieć, co się stało z tym człowiekiem

Paweł Kukiz i dwóch innych posłów jego ugrupowania poparło ustawę lex TVN. Wcześniej w Sejmie zmienili zdanie w czasie przerwy w obradach i po reasumpcji zagłosowali razem z PiS przeciwko wnioskowi o odroczenie obrad. Zachowanie Kukiza komentował w TVN24 Arkadiusz Jakubik, aktor i muzyk.

W środę Sejm zajmował się lex TVN. Politycy Kukiz'15 - Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka oraz Stanisław Żuk w kilku głosowaniach zagłosowali razem z opozycją. Byli też "za" odroczeniem obrad na wniosek opozycji.

Po dwugodzinnej przerwie, gdy Sejm wznowił obrady, marszałek Sejmu zarządziła reasumpcję głosowania o odroczeniu obrad. Tym razem trzech polityków Kukiz'15 - Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk - zagłosowało "przeciw" razem z PiS. Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk również zgodnie z politykami Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali "za" przyjęciem ustawy anty-TVN. Opozycja zarzuca im podatność na naciski władzy oraz polityczną korupcję.

Kukiz za ustawą anty-TVN
Kukiz za ustawą anty-TVNTVN24

Arkadiusz Jakubik o Pawle Kukizie: nie jestem w stanie zrozumieć, co się stało z tym człowiekiem

O postawie Kukiza, muzyka rockowego, mówił w sobotę w TVN24 aktor i również muzyk - członek zespołu Dr Misio - Arkadiusz Jakubik. Był pytany, czy wystąpiłby dziś razem z Kukizem na jednej scenie. Najpierw się roześmiał, później zapytał prowadzącego: - A jak pan myśli?

- Czytałem trochę wpisów kolegów, przyjaciół Pawła Kukiza, więc oszczędzę sobie mocniejszego komentarza. Odpowiedź brzmi: nie, nie wystąpiłbym - mówił.

Powiedział, że "jest zażenowany tym, co wyprawia Paweł Kukiz jako poseł i jako człowiek - postać, na której muzyce z lat 80. się wychowywałem, osoba, która walczyła o wolność i demokrację w tym kraju".

- Nie jestem w stanie zrozumieć, co się stało z tym człowiekiem, że dzisiaj zachowuje się tak haniebnie. Mam nadzieję, że Paweł Kukiz sam, bez towarzystwa z branży muzycznej, nie wejdzie już na scenę. Myślę, że po tym, co zrobił, to jajka i śmierdzące pomidory poleciałyby na scenę. Przykro i smutno - podsumował aktor.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości