TVN24 | Polska

Ornontowice. Wjechał w słup, a ten przewrócił się na dom

TVN24 | Polska

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice
Wjechał w słup, który przewrócił się na dom
Wjechał w słup, który przewrócił się na domśląska policja
wideo 2/11
śląska policjaWjechał w słup, który przewrócił się na dom

Mieszkaniec Ornontowic, w województwie śląskim, w środku nocy usłyszał ogromny huk i poczuł wstrząs. Wyszedł przed dom i zobaczył rozbite auto z młodym mężczyzną, siedzącym na miejscu pasażera. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, w samochodzie już nikogo nie było. Na budynku opierał się powalony słup energetyczny.

Około drugiej w nocy z niedzieli na poniedziałek w Ornontowicach, nieopodal Mikołowa w województwie śląskim, kierowca samochodu osobowego uderzył w słup energetyczny. Ten przewrócił się na dom.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Wjechał w słup, który przewrócił się na domśląska policja

W środku nocy usłyszał huk i poczuł wstrząs

- Pan z uszkodzonego domu powiedział policjantom, że w środku nocy usłyszał ogromny huk i poczuł wstrząs. Kiedy wyszedł przed dom, w samochodzie, na miejscu pasażera, siedział młody mężczyzna, który powiedział, że nie chce żadnej pomocy i odszedł w stronę osiedla - relacjonuje Ewa Sikora, rzeczniczka policji w Mikołowie.

Wjechał w słup, który przewrócił się na domśląska policja

Na miejsce przyjechały służby. Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy.

- Na podstawie numerów tablic rejestracyjnych szybko ustalili właściciela samochodu, a ten wskazał, komu go pożyczył. Policjanci dotarli do kierowcy tej samej nocy - mówi Sikora.

Właściciel lanosa i 30-latek, który - w nocy z niedzieli na poniedziałek - miał prowadzić samochód, to obywatele Ukrainy, zamieszkali na stałe w Ornontowicach. W aucie prawdopodobnie nikogo więcej nie było.

- Wszystko wskazuje na to, że pojazdem kierował mężczyzna, którego właściciel budynku zobaczył na miejscu pasażera. Prawdopodobnie w czasie kolizji odrzuciło go z fotela kierowcy na fotel pasażera. Siła uderzenia była duża, co widać po uszkodzeniu pojazdu. Policjanci zabezpieczyli do badań ślady krwi na kierownicy, które zweryfikują tę wersję - wyjaśnia rzeczniczka.

30-latek został zatrzymany przed godziną 4 w nocy i przebadany alkomatem. Dwie godziny po zdarzeniu miał ponad 1,7 promila alkoholu.

W budynku została uszkodzona rynna i fragment blachodachówki. Zniszczony został też płot posesji.

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości