Ministerstwo Zdrowia: 224 przypadki zakażenia w niedzielę. Cztery osoby zmarły

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
js/pm/kk/b
Źródło:
tvn24.pl
W Polsce potwierdzono 1771 przypadków zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/37
TVN2479 nowych przypadków zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę wieczorem o 91 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły także dwie kolejne osoby. To 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Od początku epidemii w naszym kraju potwierdzono 1862 przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Łącznie w niedzielę do godziny 20.15 potwierdzono 224 przypadki zakażenia koronawirusem i śmierć czterech osób.

Wieczorny komunikat Ministerstwa Zdrowia dotyczył 91 nowych pozytywnych wyników testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa. Dotyczą one: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, ośmiu osób z woj. śląskiego, siedmiu osób z woj. wielkopolskiego, pięciu osób z woj. małopolskiego, czterech osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. pomorskiego oraz po jednej osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego. 

"Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby" - dodał resort.

1862 przypadki zakażenia w Polsce, 22 osoby zmarły

Wcześniej, około godziny 14.30 potwierdzono 54 przypadki zakażenia i śmierć jednej osoby. To 82-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Potwierdzone wówczas przypadki zakażenia dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

W niedzielę rano resort zdrowia poinformował o 79 przypadkach zakażenia, które dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, dwóch osób z woj. wielkopolskiego, dwóch osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - przekazało ministerstwo.

Łącznie w Polsce potwierdzono 1862 przypadków zakażenia. 22 osoby zmarły. Według danych Ministerstwa Zdrowia z niedzieli, do tej pory przebadano 42 783 próbek na obecność koronawirusa. 

Ograniczenia

W Dzienniku Ustaw opublikowano we wtorek wieczorem rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające przepisy zawarte we wcześniejszej regulacji dotyczącej ogłoszenia stanu epidemii. Nowy dokument wprowadził zapowiedziane wcześniej tego dnia na konferencji prasowej przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego obostrzenia.

Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się z pewnymi wyjątkami: drogi do pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz załatwiania niezbędnych spraw życia codziennego (np. niezbędnych zakupów, wykupienia lekarstw, wizyty u lekarza, opieki nad bliskimi lub wyprowadzenia psa).

Wprowadzono zakaz zgromadzeń. Ograniczenia dotyczą także obrzędów religijnych, zakładów pracy oraz korzystania z komunikacji miejskiej, gdzie dozwolona liczba pasażerów ma odpowiadać połowie miejsc siedzących w danym środku transportu.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Autor:js/pm/kk/b

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: