Napadli na punkty bukmacherskie. Policja publikuje zdjęcia

policjaPoszukiwani przez policję, jako sprawcy rozbojów

Stołeczna policja poszukuje mężczyzn odpowiedzialnych za serię napadów na zakłady bukmacherskie na terenie Warszawy. W tym celu publikuje portrety domniemanych sprawców. Osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć, proszone są o kontakt z policją.

Mężczyźni - według policji - odpowiedzialni są za szereg napadów na punkty bukmacherskie. Do pierwszego z nich doszło 14 lipca 2012 roku w punkcie przy Alei Solidarności w Warszawie. Sprawca wykorzystał moment, kiedy w środku była tylko pracownica. Sterroryzował ją nożem kuchennym i zabrał z kasy ok. 2,5 tys. złotych. Napastnikiem był mężczyzna w wieku 30-35 lat, średniej budowy ciała o i wzroście ok. 175 cm. Miał krótkie niepodgolone włosy ciemnego koloru, ze sterczącą grzywką. Ubrany był w granatową koszulkę z krótkim rękawem z logo Euro 2012 i krótkie spodnie. Sprawca z reklamówką

Do kolejnego zdarzenia doszło dwa dni później w zakładzie bukmacherskim przy Pasażu Ursynowskim. Sprawca początkowo wypełniał kupony w środku lokalu. Gdy pracownica punktu wyszła ze swojego kantorku, żeby zmienić oferty, sprawca grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy. Napastnik ukradł 900 złotych i wybiegł. Wizerunek napastnika został utrwalony przez monitoring. Był to mężczyzna krępej budowy, o wzroście 170-180 cm i wieku ok. 25 lat. Miał krótkie, ciemne włosy, a ubrany był w koszulkę z krótkim rękawem, z białymi napisami na klatce piersiowej i ciemne spodnie. Miał też w ręku białą reklamówkę. Napastnik w walizką Tego samego dnia przy ulicy Grójeckiej sprawca napadł na pracownicę kolektury. Tuż przed zamknięciem wtargnął do punktu i zaatakował ekspedientkę. Złapał kobietę za szyję, a do pleców przystawił jej nóż. Pracownica zaczęła się szarpać z napastnikiem. Mimo to mężczyźnie udało się wyciągnąć z kasetki ok. 3 tys. zł. Jak podaje policja, sprawcą był dobrze zbudowany mężczyzna o wzroście 170-180 cm, w wieku 25-27 lat. Napastnik miał okrągłą twarz i krótkie włosy ciemnego koloru. Był ubrany w niebieską koszulkę z białymi napisami i jeansowe spodnie. Miał ze sobą walizkę podróżną na kółkach. Osoby, które rozpoznają przedstawionych na zdjęciach mężczyzn proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji: telefonicznie pod nr tel. 22 603-63-13 lub bezpośrednio z policjantem prowadzącym postępowania pod numerem telefonu 22 603-83-57. Wszystkim osobom policja zapewnia pełną anonimowość.

Autor: pk//kdj/k / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja

Pozostałe wiadomości