Tłumy pod Tatrami. Mimo obostrzeń i niesprzyjającej pogody

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kab
Źródło:
PAP
Tysiące turystów pod Tatrami. Mimo obostrzeń i niesprzyjającej pogodyPAP/Grzegorz Momot
wideo 2/3
PAP/Grzegorz MomotTysiące turystów pod Tatrami. Mimo obostrzeń i niesprzyjającej pogody

Wielu turystów postanowiło spędzić majówkę na tatrzańskich szlakach, pomimo obostrzeń i niesprzyjającej pogody. Jak informuje policja, część z nich przesadziła w piątek wieczorem z alkoholem na Krupówkach, gdzie spontanicznie bawiło się kilkadziesiąt osób.

- Tatrzańscy policjanci interweniowali wobec kilkudziesięciu nietrzeźwych osób, które spontanicznie zgromadziły się na Krupówkach. Ostatecznie po około 15 minutach wszyscy się rozeszli, a osoba odtwarzająca głośno muzykę została ukarana mandatem karnym. Była to jedyna tego typu interwencja na Krupówkach wobec większej grupy osób. Nie odnotowaliśmy innych poważnych zdarzeń kryminalnych i losowych – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Turyści na Krupówkach w ZakopanemPAP/Grzegorz Momot

Do soboty zakopiańscy policjanci interweniowali blisko 70 razy – wylegitymowano około 300 osób. Nadal wielu turystów porusza się bez maseczek. Policjanci odnotowali prawie 40 takich wykroczeń.

Duża frekwencja była na wszystkich szlakach, a szczególną popularnością cieszyło się Morskie Oko.

Turyści na Krupówkach w ZakopanemPAP/Grzegorz Momot

Luzowanie obostrzeń

Od 8 maja, w związku z luzowaniem obostrzeń, swoją działalność będą mogły wznowić hotele. Obiekty będą mogły być obłożone w 50 procentach, przy czym zamknięte pozostanę restauracje oraz strefa wellness & spa.

- To dobra wiadomość dla hotelarzy, tym bardziej że wracają także wszystkie aktywności sportowe na zewnątrz. Wszyscy są już zmęczeni zamknięciem i każdy wypatrywał, kiedy będzie można wyjechać turystycznie i wypocząć. Możemy już zaprosić wszystkich do przyjazdu pod Tatry. Będziemy stwarzać warunki, w których można bezpiecznie wypoczywać – powiedziała prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz.

Kolejka do punktu sprzedaży biletów wstępu do Tatrzańskiego Parku NarodowegoPAP/Grzegorz Momot
Widok z drona na zapełniony parking przy Dolinie ChochołowskiejPAP/Grzegorz Momot

Autor:mjz/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Grzegorz Momot