TVN24 | Polska

Wielki zlot motocyklistów przed licheńską bazyliką. Choć formalnie imprezy nie było

TVN24 | Polska

Autor:
ft/b
Źródło:
konin.naszemiasto.pl, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
Zlot motocyklistów przed sanktuarium w Licheniu
Zlot motocyklistów przed sanktuarium w Licheniu TVN24
wideo 2/4
TVN24Zlot motocyklistów przed sanktuarium w Licheniu

Przed Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbył się zlot motocyklistów. Choć coroczną uroczystość Otwarcia Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych formalnie odwołano ze względu na sytuację pandemiczną, na parkingu w Licheniu Starym zgromadziło się około dwóch tysięcy osób – podał portal konin.naszemiasto.pl, powołując się na relacje uczestników imprezy.  

O odwołaniu tegorocznego Otwarcia Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Licheniu Starym poinformowano na stronie internetowej Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w środę 21 kwietnia. "Zgodnie z informacjami przekazanymi Sanktuarium przez organizatorów zlotu, tegoroczny zlot został odwołany ze względu na panujące ograniczenia związane z epidemią koronawirusa" – czytamy w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jak wówczas dodano, w sobotę o godzinie 12 "w licheńskiej bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich motocyklistów o bezpieczne poruszanie się na drogach publicznych w rozpoczynającym się sezonie motocyklowym". Zwrócono uwagę, że ze względu na obostrzenia pandemiczne w nabożeństwie jednorazowo może brać udział do 350 osób.

Zlot motocyklistów w LicheniuTVN24

Nawet dwa tysiące osób na zlocie Licheniu Starym

Jak podał w sobotę portal konin.naszemiasto.pl, powołując się na relacje uczestników zlotu, mimo formalnego odwołania imprezy, na parkingu przed sanktuarium w sobotę zebrało się około dwóch tysięcy osób. Zgodnie z zapowiedziami, wewnątrz bazyliki odbyła się msza, którą odprawił kustosz sanktuarium ksiądz Janusz Kumala – podał portal.

Według regionalnego serwisu, w czasie imprezy część uczestników próbowała siłą odebrać obecnym na miejscu reporterom ich sprzęt fotograficzny i wideo. Jak dodał portal, jednym z zaatakowanych dziennikarzy był jego reporter.

Autor:ft/b

Źródło: konin.naszemiasto.pl, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości