Polska

Liroy, Bosak, Kornel Morawiecki. Kukiz przedstawia swoje "jedynki"

Polska


W czwartek wieczorem na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz opublikował film, na którym odczytał nazwiska osób, które znajdą się na pierwszych trzech miejscach na jego listach w październikowych wyborach parlamentarnych. Na "jedynkach" znaleźli się między innymi były poseł LPR Krzysztof Bosak, założyciel "Solidarności Walczącej" Kornel Morawiecki czy raper Liroy.

W 10 minutowym nagraniu zamieszczonym w sieci Kukiz odczytał listę 123 nazwisk, które znajdą się na pierwszych trzech miejscach list ruchu Kukiz'15. - Listy są już ustalone - ogłosił muzyk. Jak zaznaczył, listy zostały ułożone oddolnie i zostały jedynie "delikatnie skorygowane przez radę społeczną ruchu".

Narodowcy, KNP, legendy "Solidarności"

Jak zapewniał Kukiz, wśród 123 ogłoszonych osób 75 proc. z nich posiada wykształcenie wyższe, a większość spełnia kryterium wieku pomiędzy 25 a 45 rokiem życia.

Na listach Kukiza znalazły się osoby związane z różnymi ruchami politycznymi. W okręgu legnickim "jedynką" będzie związany z Ruchem Narodowym Robert Winnicki, a w Zielonej Górze listę otworzy były poseł LPR Krzysztof Bosak. W Poznaniu i Gdyni jedynkami będą przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy - odpowiednio Artur Dziambor i Michał Adamczyk. We Wrocławiu na "jedynce" będzie założyciel "Solidarności Walczącej" Kornel Morawiecki, a w Katowicach były działacz "S" Grzegorz Długi.

W Kielcach listę Kukiza otworzy Piotr Marzec, czyli popularny Liroy. Kukiz wystartuje z pierwszego miejsca w Warszawie.

Jak zapowiedział, muzyk w najbliższym czasie zostaną opublikowane pełne listy oraz informacje o kandydatach tam się znajdujących.

Egzotyczna koalicja

- Fakt, że porozumieliśmy się właśnie z Pawłem Kukizem i że wpisaliśmy się w eklektyczny kształt ruchu społecznego, który wokół niego się krystalizuje, ujawnił dość egzotyczną koalicję - skomentował na Facebooku kształt list Krzysztof Bosak, który będzie startował z list Kukiza.

- Paweł Kukiz oddał nam część "jedynek" na listach i zaprosił do bliskiej współpracy, pozwalając zachować autonomię. I to, w mojej opinii, jest sensowne podejście - argumentował Bosak. - Paweł Kukiz w ostatnich wywiadach lansuje bliskie nam postulaty rozhermetyzowania sceny partyjnej, repolonizacji banków, wymiany pokoleniowej w polityce, powstrzymania finansowego drenowania naszej gospodarki - dodał.

Liroy wchodzi do polityki
Liroy wchodzi do politykitvn24

Autor: dln/ja / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości