Polska

Kto kandydatem PiS na bezpartyjnego premiera? Nazwisko 29 września

Polska

Nazwisko kandydata na bezpartyjnego premiera PiS - 29 września
tvn24Mariusz Kamiński nie chciał zdradzić nazwiska kandydata na premiera

Najprawdopodobniej 29 września ujawnione zostanie nazwisko osoby proponowanej przez partię Jarosława Kaczyńskiego, która miałaby stanąć na czele bezpartyjnego rządu - powiedział w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 Mariusz Kamiński z PiS. Tego dnia w Warszawie odbędzie się "marsz sprzeciwu" organizowany przez PiS, Solidarność i TV Trwam.

"Nie polityk - ekonomista"
"Nie polityk - ekonomista"tvn24

- Odbędzie się wtedy duża manifestacja, skierowana przeciwko polityce obecnego rządu. Tego dnia razem z "Solidarnością", słuchaczami Radia Maryja będziemy demonstrować swój sprzeciw - mówił poseł w TVN24. Marszowi ma towarzyszyć duże spotkanie polityków PiS w Pałacu Kultury i Nauki. - To będzie taka alternatywa wobec obecnego układu rządzącego - dodał Kamiński. "Nie jest to osoba z bieżącej polityki" Polityk powiedział, że obecnie tylko kilka osób zna nazwiska kandydata partii na premiera. - Nie chcemy, żeby zbyt wcześnie to nazwisko padło. Chcemy, żeby ono padło w odpowiednim momencie - wyjaśnił. Przyznał, że osoba ta wyraziła już zgodę na ewentualne objęcie funkcji szefa bezpartyjnego rządu. - Nie jest to osoba z bieżącej polityki, ale nie chciałbym wchodzić w szczegóły, bo byłoby to przedwczesne - mówił. Nie chciał nawet zdradzić czy jest to kobieta, czy mężczyzna. Na pytanie, czy tą osobą jest Zyta Gilowska, była minister finansów, powiedział jedynie: - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Przyznał jednak, że kandydat PiS nie jest ani parlamentarzystą ani politykiem, ale posiada tytuł profesora. - Na pewno będzie to autorytet w swojej dziedzinie, osoba, której bliskie są sprawy ekonomii, finansów, zarządzania. Osoba, która w tych sprawach będzie miała wiele ciekawego do powiedzenia - zdradził.

"Wotum nieufności pokaże, że jest alternatywa"
"Wotum nieufności pokaże, że jest alternatywa"tvn24

"Wotum postawi jasną diagnozę sytuacji"

Kamiński tłumaczył, że bezpartyjny rząd, którego utworzenie proponuje jego partia, ma administrować państwem do czasu przyspieszonych wyborów.

- Samo złożenie wotum nieufności wobec obecnego rządu, uruchomienie procedury w parlamencie, pozwoli postawić jeszcze raz nam, Polakom bardzo jasną diagnozę sytuacji - pozwoli pokazać, że jest alternatywa dla obecnego układu rządzącego - argumentował.

Kto kandydatem PiS na bezpartyjnego premiera? Nazwisko 29 września
Kto kandydatem PiS na bezpartyjnego premiera? Nazwisko 29 wrześniatvn24

Autor: nsz/fac / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości