Polska

Kowal: Gowin rozumie problemy Polaków

Polska

Kowal: Gowin rozumie problemy Polaków
tvn24Paweł Kowal był gościem "Wstajesz i Wiesz"

- Gowin należy do polityków, którzy rozumieją, jakie są w Polsce problemy - mówił o byłym ministrze sprawiedliwości Paweł Kowal, eurodeputowany PJN. Kowal przyznał, że spotkał się z Jarosławem Gowinem przed jego dymisją.

Do spotkania Pawła Kowala i Jarosława Gowina doszło w biurze w ministerstwie sprawiedliwości.

- Wysłałem sms i się spotkaliśmy - mówił we "Wstajesz i Wiesz" Paweł Kowal z partii Polska Jest Najważniejsza.

Według Kowala, Gowin "należy do polityków, którzy rozumieją, jakie są w Polsce problemy." - Gowin mówi dzisiaj o reformach. Bardzo się cieszę, bo nie mam poczucia osamotnienia - stwierdził Kowal i dodał: - Podobnie mówi Piechociński i to jest powód, dla którego zaczęliśmy współpracę z PSL.

Polityk PJN zauważył, że w Polsce problem stanowi emigracja Polaków. Jak dodał, dotyczy to także rodzin polityków.

- Politycy rządzą tutaj, ale nikt z ich bliskich nie chce tu zostać. Sami mówią "jest świetnie, kolorowo, mamy różowe okulary" - powiedział i dodał, że nie jest to dobry kierunek i należy zastanowić się, jaka jest przyczyna tego problemu. Jak zaznaczył, "to właśnie Gowin zaczyna o tym mówić."

- Teraz jest kwestia decyzji Gowina, czy będzie szukał centrum politycznego i rozmowy z klasą średnią, czy zostanie w PO, czy poszuka jakiegoś innego rozwiązania - powiedział Kowal.

Dymisja Gowina

Decyzję o zdymisjonowaniu Jarosława Gowina ogłosił w poniedziałek premier Donald Tusk. Uzasadniając ją powiedział, że sytuacje, do których dochodziło w ostatnim czasie, w tym ta powstała w związku z niedawną wypowiedzią dotyczącą in vitro i zarodków, pokazała, że Gowin "koncentruje swą uwagę bardziej na politycznych aspektach swej aktywności".

Tusk podkreślił, że powodem dymisji nie były poglądy Gowina (uważanego za lidera grupy konserwatywnej w PO).

Sam Gowin powiedział w poniedziałek, że decyzję o odwołaniu go z rządu traktuje jako naturalną, "zwłaszcza w sytuacji głębokich i stale pogłębiających się różnic między nim a Donaldem Tuskiem co do kierunku działań rządu i co do wartości, na których ma się opierać polska polityka". Później dodawał, że różnice te dotyczyły m.in. skali i tempa reform i że on uważa, iż trzeba reformować państwo "głębiej i szybciej".

Gowin zostanie odwołany ze stanowiska w poniedziałek, 6 maja. Jego następcą będzie Marek Biernacki.

Autor: db\mtom / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości