TVN24 | Polska

Koronawirus u gości weselnych w Olsztynie. "Byli tam ludzie z innych województw"

TVN24 | Polska

Autor:
asty/pm
Źródło:
PAP
MZ: 506 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 30 701
MZ: 506 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 30 701TVN24
wideo 2/4
TVN24MZ: 506 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 30 701

Służby sanitarne stwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu mieszkańców Olsztyna, którzy uczestniczyli w przyjęciu weselnym. Wcześniej zakażenie potwierdzono u dwojga innych uczestników tego samego przyjęcia.

Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował w środę wieczorem, że dziewięć osób z Olsztyna 6 i 7 czerwca uczestniczyło w przyjęciu weselnym, które odbywało się w innym województwie. Kilka dni temu u dwojga osób z Olsztyna, bawiących na tym przyjęciu, stwierdzono koronawirusa. W związku z tym sanepid przebadał pozostałych uczestników wesela. - Na dziewięć osób uczestniczących w tym weselu z Olsztyna u siedmiu stwierdziliśmy zakażenie. Pięć dodatnich prób potwierdziliśmy dziś po południu - powiedział Janusz Dzisko. Dodał, że wszystkie te osoby przechodzą zakażenie bezobjawowo.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Byli tam ludzie z innych województw"

Inspektor sanitarny dodał, że służby sanitarne docierają do kolejnych uczestników wesela. - Mamy pełen wykaz gości, byli tam ludzie z innych województw, więc przekazaliśmy informację sanepidom w innych regionach. Każdy z kolegów wie, kogo i gdzie ma szukać. My będziemy badać jeszcze między innymi mieszkańców powiatów mrągowskiego i ełckiego - dodał Janusz Dzisko.

Potwierdzenie zakażenia u pięciorga kolejnych osób oznacza, że w środę stwierdzono w woj. warmińsko-mazurskim 14 nowych przypadków COVID-19. To od wielu tygodni najwyższa liczba zachorowań w tym województwie. W środę potwierdzono zakażenie m.in. u lekarki szpitala miejskiego w Olsztynie i chirurga ze szpitala w Biskupcu, pomocy medycznej z Olsztyna i pacjenta interny z Pisza.

To kolejny przypadek zakażeń po przyjęciu weselnym. W poniedziałek informowaliśmy o podobnej sytuacji po weselu, które odbyło się na granicy województw łódzkiego i mazowieckiego.

Autor:asty/pm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości