TVN24 | Polska

Negrita, Sony, Bruce i Hunter. Nauczą się rozpoznawać COVID-19 węchem

TVN24 | Polska

Autor:
js
Źródło:
PAP
Psy służbowe administracji skarbowej mają pomóc w wykrywaniu COVID-19gov.pl/TVN24
wideo 2/21
gov.pl/TVN24Psy służbowe administracji skarbowej mają pomóc w wykrywaniu COVID-19

Psy służbowe Krajowej Administracji Skarbowej - Negrita, Sony, Bruce i Hunter - jako pierwsze w Polsce pomogą w wykrywaniu COVID-19 - poinformowała rzeczniczka instytucji Anita Wielanek. Dodała, że trwające osiem tygodni szkolenie psów to pionierski francusko-polski projekt.

"Cztery zespoły kynologiczne przewodników z psami KAS z izb administracji skarbowej z Opola, Rzeszowa, Gdyni oraz Warszawy zostaną przeszkolone we wczesnym wykrywaniu COVID-19 u ludzi" - przekazała Anita Wielanek.

Pilotażowe szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym Izby Administracji Skarbowej w Warszawie znajdującym się w Kamionie w województwie łódzkim. "Psy zostaną nauczone rozpoznawania zapachu COVID-19, pobranego od osób zarażonych wirusem" - wyjaśniła rzeczniczka KAS.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Psy służbowe Krajowej Administracji Skarbowej gov.pl

Program szkolenia powstał w oparciu o dwa niezależne protokoły treningu medycznego do wykrywania przez psy COVID-19. Protokoły zostały opracowane przez polską grupę badawczą pod przewodnictwem profesora Michała Dzięcioła z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz francuską grupę badawczo-naukową, którą kieruje profesor Dominique Grandjean z Wyższej Szkoły Weterynarii w Alfort (Francja).

"Ten innowacyjny projekt poszerzy zakres wykorzystania psów służbowych KAS, a tym samym przyczyni się do walki z COVID-19" - przekazała rzeczniczka Krajowej Administracji Skarbowej.

Autor:js

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: gov.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości