TVN24 | Polska

Ministerstwo Zdrowia: 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
mjz,
akr//now
Źródło:
PAP
749 osób zakażonych koronawirusem w Polsce
749 osób zakażonych koronawirusem w PolsceTVN24
wideo 2/24
TVN24749 osób zakażonych koronawirusem w Polsce

Ministerstwo Zdrowia krótko po godzinie 20 poinformowało o 57 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie w poniedziałek resort przekazał informacje o 116 potwierdzonych zakażeniach oraz o śmierci ósmej osoby, która wcześniej chorowała. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach na Śląsku. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono dotąd 749 przypadków zakażenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

O nowych zakażeniach Ministerstwo Zdrowia poinformowało po godzinie 20. "Mamy 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - napisano w komunikacie.

Wcześniejszy komunikat, o ośmiu osobach zakażonych, pochodził z godziny 16.

"Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego" - napisało wówczas ministerstwo na Twitterze.

"W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dodano w popołudniowym komunikacie.

Ministerstwo Zdrowia: nie żyje ósma zakażona osoba

Wcześniej, krótko po godzinie 12, Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o "36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych".

"Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego" - napisano.

"Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące" - poinformował resort.

W komunikacie ministerstwa podano również, że dotychczasowych statystykach był błąd. "Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 684/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - precyzował resort zdrowia w poniedziałek około południa.

W poniedziałek pierwszy komunikat Ministerstwo Zdrowia wydało rano. Znalazła się w nim informacja o 15 nowych przypadkach zakażenia.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Wprowadzono stan epidemii

Od piątku, 20 marca na terenie Polski obowiązuje stanu epidemii. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. Wcześniej wszystkie placówki oświatowe w kraju miały być zamknięte do 25 marca. Szef rządu Mateusz Morawiecki przekazał, że zostaną zaostrzone kary za złamanie kwarantanny. Grzywna wzrośnie z pięciu tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

"KORONAWIRUS. RAPORT" - EKSPERCI ODPOWIADAJĄ NA WASZE PYTANIA >>>

Infolinia działa całodobowo

Autor:mjz, akr//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości