"Koronawirus. Raport"

13 marca 2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w TVN24 ruszył nowy program "Koronawirus. Raport". Jest on emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 20.30, a w weekendy o godzinie 18.

Goszczący w programie specjaliści rozwiewają wątpliwości dotyczące koronawirusa i odpowiadają na pytania, które mogą państwo przesyłać na adres mailowy kontakt24@tvn.pl

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:

- Musimy wspomagać się pracownikami na umowach cywilno-prawnych, bo mogą oni pracować więcej niż 40 godzin w tygodniu - mówi tvn24.pl rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Adam Stępka. Przyznaje, że sytuacja robi się trudna, bo w województwie z możliwości pracy w pogotowiu z powodu kwarantanny lub zakażenia wyłączonych jest już kilkadziesiąt osób. 

- Mieliśmy przygotować 26 miejsc dla chorych z koronawirusem, a hospitalizujemy już 27 - mówi tvn24.pl rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Wszystko to dzieje się nieco ponad tydzień po przekształceniu placówki z jednoimiennej w taką, w której leczeni są pacjenci również z innymi schorzeniami. Samorządowcy z Radomia biją na alarm, wojewoda mazowiecki uspokaja.

"Jak już zachorujesz, to płucz gardło roztworem soli i octu" - między innymi takie sposoby na radzenie sobie z pandemią koronawirusa można bez trudu znaleźć w sieci. Narodowy Fundusz Zdrowia mówi już o fali nieprawdziwych informacji, którą trzeba zatrzymać. Dlatego publikuje filmy, w których rozprawia się z pojawiającymi się w sieci bzdurami i radzi - bazując na wiedzy ekspertów - jak uniknąć zakażenia. 

Uczniowie szkoły podstawowej w Wietrzychowicach (woj. małopolskie) nie pójdą 1 września na lekcje - zamiast tego otworzą laptopy. - Zarówno dyrektor, jak i jego zastępca są objęci kwarantanną. Dlatego podjęliśmy decyzję o nauce zdalnej - mówi tvn24.pl wójt Tomasz Banek.