"Koronawirus. Raport"

13 marca 2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w TVN24 ruszył nowy program "Koronawirus. Raport". Jest on emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 20.30, a w weekendy o godzinie 18.

Goszczący w programie specjaliści rozwiewają wątpliwości dotyczące koronawirusa i odpowiadają na pytania, które mogą państwo przesyłać na adres mailowy kontakt24@tvn.pl

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:

Kilka dni po tym, jak wariant Delta wykryto u katowickich sióstr zakonnych, pobrano kolejne próbki od pacjentów ze Śląska. Tę mutację koronawirusa potwierdzono teraz u mieszkańca Katowic. Główny Inspektor Sanitarny uspokoił na konferencji, że próbki pochodzą z maja i oba ogniska są już wygaszone.

Wszystkie ręce na pokład. Walczymy, bo kto wie, czy nie pojawi się kolejny lockdown - mówi jeden z łódzkich restauratorów. Od dziś obowiązują spore zmiany w dotychczasowych obostrzeniach. To krok ku normalności dla przedstawicieli branż: gastronomicznej, fitness i weselnej.

Chorzy na COVID-19 są transportowani z przepełnionych szpitali w Śląskiem do innych, mniej obciążonych placówek – również poza granice województwa. Najczęściej transporty chorych odbywają się karetkami, ale w akcji relokowania pacjentów uczestniczy też Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przeszło na całodobowy tryb pracy. W obwodzie pozostają też śmigłowce Wojska Polskiego i samoloty CASA.

Trzecia fala wciąż w natarciu. Liczba zakażonych koronawirusem niezmiennie wzrasta. Najwięcej chorych jest w województwie mazowieckim, pomorskim i śląskim. Wojewodowie szukają personelu do szpitali tymczasowych i uruchamiają kolejne łóżka covidowe. - Szpitale mogły odmrażać łóżka covidowe, ale pod jednym warunkiem, że w ciągu od 48 do 72 godzin w razie potrzeby będą mogły je przywrócić. Niestety ta pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna jest wyraźnym sygnałem do tego, że taka potrzeba występuje - mówi Alina Kucharzowska, rzeczniczka wojewody śląskiego.