"Koronawirus. Raport"

13 marca 2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w TVN24 ruszył nowy program "Koronawirus. Raport". Jest on emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 20.30, a w weekendy o godzinie 18.

Goszczący w programie specjaliści rozwiewają wątpliwości dotyczące koronawirusa i odpowiadają na pytania, które mogą państwo przesyłać na adres mailowy kontakt24@tvn.pl

red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:

Od 1 kwietnia obowiązują nowe ograniczenia, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Dotyczą również targowisk. Nasi widzowie i czytelnicy – za pośrednictwem Kontakt 24 – pytają jednak, czy bazary powinny w ogóle być czynne? To, jakie zalecenia je obowiązują, w "Koronawirus. Raport" tłumaczył Tomasz Kułakowski.

Blisko 80 zakażonych koronawirusem lekarzy, pielęgniarek i pacjentów w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Marcin Gutowski z "Czarno na białym" dotarł do pracowniczki szpitalnego personelu, która opowiedziała, jak wirus mógł rozprzestrzeniać się po kolejnych oddziałach. Reporter sprawdził, co działo się, gdy pojawili się pierwsi chorzy i jaka jest obecna sytuacja placówki.

"Zostańmy w domu" - to apel wielokrotnie powtarzany podczas epidemii koronawrusa w Polsce. Ale wielu widzów TVN24 pyta, czy ten czas mogą spędzić w swoim ogródku działkowym, albo na działce rekreacyjnej położonej poza miastem.

Czy u osób, które bezobjawowo przejdą zakażenie koronawirusowe może dojść do uszkodzenia płuc? Czy u chorego na COVID-19 można stosować domowe sposoby, jak bańki lub kompresy? Jak odróżnić objawy alergii od zakażenia SARS-CoV-2? Na wasze pytania odpowiadał w programie "Koronawirus. Raport" doktor Piotr Gryglas, internista i kardiolog.

Czy pracodawca może obniżyć moją pensję o 20 procent? Czy jeśli zakażę się koronawirusem podczas pracy w komisji wyborczej, przysługuje mi odszkodowanie? Jeśli mam zaległości w opłacaniu składek ZUS, to czy teraz mogę liczyć na zwolnienie z ich spłaty? Na wasze pytania w programie "Koronawirus. Raport" odpowiadali adwokat dr Michał Raczkowski oraz ekonomista Marek Zuber.

Czy osoba po śmierci nadal zaraża? Czy nastolatka bez śledziony jest w grupie ryzyka? Jak zabezpieczyć się przed wirusem podczas lotu do domu? Czy wędkowanie można potraktować jako niezbędny relaks? Na wasze pytania o kwestie zdrowotne w programie "Koronawirus. Raport" odpowiadał w niedzielę dr n. med. Michał Sutkowski, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie.

- Nie spotykaj się ze znajomymi, nawet po kryjomu, to nie o to chodzi. Ogranicz te kontakty do minimum, to naprawdę ratuje życie. To jest jedyny sposób - zaapelował do osób lekceważących wezwania do społecznej izolacji w programie "Koronawirus. Raport" w TVN24 doktor nauk medycznych Michał Sutkowski, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie. - Twoja głupota może zabić twojego dziadka, babcię, ojca, pielęgniarkę, może zabić i mnie, twojego lekarza rodzinnego. Pamiętaj o tym, to nie są żarty. Włosi i Hiszpanie też się świetnie bawili - dodał.