TVN24 | Polska

Dworczyk: w tym tygodniu przedstawimy plan dalszego luzowania obostrzeń

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP
Dworczyk: w tym tygodniu premier i minister przedstawią plan dalszego luzowania obostrzeń
Dworczyk: w tym tygodniu premier i minister przedstawią plan dalszego luzowania obostrzeńRadio Zet
wideo 2/22
TVN24Dworczyk: w tym tygodniu premier i minister przedstawią plan dalszego luzowania obostrzeń

Do końca tego tygodnia rząd przedstawi decyzje dotyczące dalszego luzowania obostrzeń. Wśród tych informacji będzie kwestia zgromadzeń spontanicznych - poinformował szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk był we wtorek gościem Radia Zet. Przekazał, że nowe zapowiedzi w sprawie znoszenia obostrzeń mają pojawić się w tym tygodniu. - Według mojej wiedzy do końca tego tygodnia pan premier z panem ministrem zdrowia przedstawią dalsze luzowanie obostrzeń i kwestia zgromadzeń spontanicznych będzie również ujęta wśród tych informacji - powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nie wykluczył, że zakaz ten zostanie zniesiony pod koniec czerwca. Dworczyk przypomniał, że obecne obostrzenia obowiązują do 25 czerwca.

Zakaz zgromadzeń spontanicznych został podtrzymany w opublikowanym w sobotę w Dzienniku Ustaw rozporządzeniu. Wielu prawników uważa go za nieuzasadniony, zwłaszcza wobec zwiększania limitów osób mogących przebywać na koncertach, imprezach okolicznościowych czy stadionach.

Dworczyk o szczepieniach dzieci

Szef KPRM, pełnomocnik rządu do spraw szczepień mówił też, że Rada Medyczna przygotowuje rekomendację odstępu trzech tygodni między pierwszą a drugą dawką szczepienia preparatem Pfizer dla dzieci w wieku 12-15 lat.

- W tym tygodniu takie zalecenia przez Ministerstwo Zdrowia zostaną wydane. Takie, żeby podawać najmłodszym osobom szczepionki w odstępie trzech tygodni - poinformował Dworczyk. Jak dodał, będą to wytyczne dla punktów szczepień.

Szef KPRM poinformował również, że w połowie czerwca zostaną przedstawione szczegóły dotyczące loterii zachęcającej do szczepień.

Autor:ads/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości