TVN24 | Polska

Izolacja i kwarantanna będą zniesione. Zwolnienia lekarskie dla zakażonych

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24
Niedzielski: Druga decyzja to zniesienie izolacji domowej oraz kwarantanny domowej
Niedzielski: Druga decyzja to zniesienie izolacji domowej oraz kwarantanny domowej TVN24
wideo 2/24
TVN24Niedzielski: Druga decyzja to zniesienie izolacji domowej oraz kwarantanny domowej

Izolacja domowa, kwarantanna dla współdomowników i kwarantanna graniczna będą zniesione od poniedziałku 28 marca - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że osoby z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa będą otrzymywać zwolnienia i będą musiały same się izolować.

O zniesieniu izolacji domowej, kwarantanny domowej dla współdomowników i wszystkich kwarantann związanych z wjazdem do Polski poinformował na czwartkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Restrykcje zostaną zniesione od poniedziałku 28 marca.

Osoby zakażone "będą na zwykłych zasadach otrzymywały zwolnienia"

Minister wyjaśnił, że pacjenci, u których test wykryje zakażenie koronawirusem, "będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie" i "będą, mając świadomość zagrożenia, musieli sami izolować się w domu". - Tymi izolacjami nie będzie już zarządzał sanepid - przekazał.

Drugie zastrzeżenie, jak dodał, jest związane z działalnością sanepidu. -Jeżeli będą pojawiały się ogniska, jeżeli będziemy mieli do czynienia z jakimiś lokalnymi zjawiskami epidemicznymi, to oczywiście sanepid cały czas posiada uprawnienia do tego, żeby nakładać kwarantannę i decydować o izolacji - zaznaczył minister zdrowia.

Minister Niedzielski poinformował na czwartkowej konferencji również o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, z wyłączeniem podmiotów leczniczych.

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości