1,5 miliona dla Fundacji TVN "Nie jesteś sam" od Amazona

TVN24 | Polska

Autor:
akw
Źródło:
tvn24.pl
TVN24Katarzyna Kolenda-Zaleska o wcześniejszej akcji Fundacji TVN dla polskiej służby zdrowia

Amazon przekazał Fundacji TVN "Nie jesteś sam" półtora miliona złotych na walkę z koronawirusem, a konkretnie na zakup testów dla pracowników służby zdrowia. - Środki pozwolą przebadać 3400 pracowników medycznych - zauważyła prezes fundacji Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Fundacja TVN "Nie jesteś sam", jako jedna z organizacji wspierających walkę z COVID-19 w Polsce, otrzymała od firmy Amazon kwotę ponad 1,5 miliona złotych. Uzyskane środki finansowe mają być w całości przeznaczone na zakup testów na obecność koronawirusa dla personelu medycznego.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Odrzucono głosami PiS-u testy dla wszystkich pracowników służby zdrowia"

Fundacja TVN "Nie jesteś sam" od kilku tygodni prowadzi aktywne działania na rzecz walki z epidemią COVID-19. O optymalnym sposobie wydatkowania środków otrzymanych od darczyńców decyduje w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami środowisk medycznych. Dotychczas na wsparcie diagnostyki zakażeń oraz zakup niezbędnych środków ochrony indywidualnej dla pracowników szpitali w całej Polsce przeznaczyła łącznie ponad 5 milionów złotych pozyskanych od darczyńców.

Na początku kwietnia fundacja zorganizowała #koncertdlabohaterów, podczas którego - bez wychodzenia z domów - wystąpiło 30 artystów. Zgromadzone środki przekazane zostały na zakup potrzebnych środków ochrony indywidualnej dla służb medycznych i ratunkowych: kombinezonów, maseczek, gogli, przyłbic, rękawic i czepków.

Raport tvn24.pl: Polacy pomagają w walce z epidemią

Amazon przekazuje 1,5 miliona złotych

Fundacja, dzięki swojemu zaangażowaniu, została zauważona przez firmę Amazon, która przeznaczyła na walkę z epidemią ponad 1,5 miliona złotych.

- To piękny, hojny i bardzo potrzebny dziś gest. Środki od Amazon pozwolą przebadać 3400 pracowników medycznych. To właśnie oni są w tej chwili na pierwszej linii frontu w walce z epidemią. Musimy im pomóc, by mogli skutecznie ratować życie i zdrowie nas wszystkich - skomentowała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Z darowizny fundacja zakupi kolejną pulę testów wykrywających obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2. Zostaną one wykorzystane do badań pracowników medycznych - lekarzy, pielęgniarek oraz personelu medycznego karetek pogotowia - w całej Polsce. Testy dostarczy ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych ALAB. Firma dysponuje specjalnym mobilnym laboratorium w samochodzie, co umożliwia szybką i sprawną realizację badań w różnych lokalizacjach.

Fundacja TVN "Nie jesteś sam" otrzymała od Amazona 1,5 miliona złotych na walkę z koronawirusemTVN

Blanka Fijołek z firmy Amazon zaznaczyła, że przedsiębiorstwo "od początku aktywnie włącza się w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa". - Zatrudniamy w Polsce ponad 16 000 osób i chcemy, by nasi pracownicy i ich rodziny czuli się bezpiecznie - powiedziała.

- Uważamy, że ochrona zdrowia personelu medycznego odgrywa kluczową rolę w tym procesie. Dzięki zaangażowaniu Fundacji TVN "Nie jesteś sam", pracownicy służb medycznych mogą skutecznie i w bezpieczny sposób wykonywać swoją pracę - dodała.

Akcja badania rozpocznie się w poniedziałek 20 kwietnia.

Fundacja TVN "Nie jesteś sam" otrzymała od Amazona 1,5 miliona złotych na walkę z koronawirusemTVN

Przez 19 lat działalności Fundacja TVN "Nie jesteś sam" przekazała na realizację celów charytatywnych około 250 000 000 złotych. Od początku istnienia wspiera system opieki zdrowotnej w Polsce: buduje i remontuje kliniki i oddziały szpitalne, kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz karetki pogotowia.

Amazon angażuje się w walkę z koronawirusem, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. W Polsce firma przekazała 4,5 miliona złotych dla organizacji pozarządowych, zaangażowanych w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Autor:akw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: