Minister zdrowia gościem "Rozmowy Piaseckiego"
Gościem "Rozmowy Piaseckiego" na antenie TVN24 był w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. W kraju trwa trzecia fala pandemii wywołanej przez koronawirusa. Od 27 marca obowiązują nowe obostrzenia, a rząd planuje przyspieszenie procesu szczepień.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 32 874 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Resort przekazał też informację o śmierci 653 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. W szpitalach przebywa najwięcej pacjentów covidowych od początku epidemii. Do tej pory w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2 321 717 osób, z których 53 045 zmarło.
Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem Konrada Piaseckiego w programie "Rozmowa Piaseckiego".
Relacja odświeża się automatycznie
- 7:53
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, rozmowa z ministrem Niedzielskim zakończyła się.
- 7:52
Niedzielski: przyjdzie czwarta fala, ale jej skala będzie zdecydowanie mniejsza, to jest najgorsza fala
- 7:52
Niedzielski: prywatny system opieki zdrowotnej uczestniczy w tej chwili w walce i to zaangażowanie jest widoczne
- 7:52
Niedzielski: to jest ten czas, kiedy wszyscy muszą podjąć zdwojony, potrojony wysiłek
- 7:51
Niedzielski o Szpitalu Południowym w Warszawie: żeby uniknąć przepychanek, podjęto decyzję o wprowadzeniu pełnomocnika
- 7:47
Niedzielski: bardzo poprawiliśmy koordynację w stosunku do drugiej fali, dyspozytorzy mają lepszą informację o dostępności łóżek
- 7:45
Niedzielski: nasze decyzje są w tym sensie optymalne, że jeżeli tylko jest możliwość, to chcemy w jak największym możliwym stopniu przywracać normalność
- 7:43
Niedzielski: podejmujemy decyzje wyważone, wiele razy racja była po naszej stronie
- 7:42
Niedzielski: w styczniu-lutym słyszałem nawoływania do otwierania gospodarki
- 7:42
Niedzielski: jeżeli jesteśmy w apogeum trzeciej fali, to pokazanie naszych statystyk na tle innych państw jest nieuzasadnione
- 7:40
Niedzielski: staramy się reagować, dysponujemy prognozami, ale tym razem aż tak dużej skali wzrostu się nie spodziewaliśmy
- 7:40
Niedzielski: zawsze można zrobić coś lepiej, ale tempo wydarzeń jest duże
- 7:39
Niedzielski: wprowadziliśmy szpitale tymczasowe, cały czas realizowaliśmy zakupy
- 7:39
Niedzielski: odstęp czasowy między drugą a trzecią falą był krótki, mieliśmy bardzo krótki czas, żeby coś dodatkowego zrobić
- 7:37
Niedzielski: bardzo duży przyrost dynamiki na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce
- 7:36
Niedzielski: przygotowujemy się do tego, co nie miało miejsca w drugiej fali, bo tam udawało się rozwiązywać problemy na poziomie regionów
- 7:35
Niedzielski: pewna wydolność systemu opieki zdrowotnej dochodzi do granic możliwości na Śląsku, to oznacza, że państwo musi pomóc takiemu regionowi
- 7:34
Niedzielski: na pewno sytuacja na Śląsku jest najtrudniejsza
- 7:34
Niedzielski: jeżeli chodzi o tlen, to mamy rozwiązanie w postaci dodatkowych banków tlenu
- 7:33
Niedzielski: zawsze największym wąskim gardłem w wydolności systemu jest brak personelu
- 7:32
Niedzielski: respiratorów na pewno nie zabraknie, kupowaliśmy bardzo dużo sprzętu
- 7:32
Niedzielski: jeżeli chodzi o obłożenie łóżek, to najgorsze przed nami
- 7:31
Niedzielski: mamy zmniejszenie skierowań na badania w kierunku koronawirusa, widać pewien sygnał, ale na razie nie interpretowałbym go jednoznacznie pozytywnie, bo w okresie przedświątecznym zawsze mamy mniej badań
- 7:30
Rozpoczęła się rozmowa z ministrem Niedzielskim.
- 7:23
Wśród ważnych zmian jest między innymi likwidacja drugiej i trzeciej grupy i rozpoczęcie szczepień populacyjnych. Od 12 kwietnia zapisać się na szczepienie będzie mógł rocznik 1962, a w kolejnych dwóch tygodniach kolejne roczniki, do 1973.
- 7:22
We wtorek rząd przedstawił zmiany w programie i harmonogramie szczepień. Premier Mateusz Morawiecki mówił, że do końca drugiego kwartału tego roku wykonanych ma być łącznie 20 milionów szczepień. - Do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce – zapowiedział. Do wtorku w naszym kraju wykonano ponad sześć milionów szczepień.
- 7:22
- 7:19
Piasecki: być może II kwartał roku 2021 będzie kwartałem przełomowym pod względem szczepień
- 7:17
Piasecki: wczorajsza liczba zakażeń uruchomiły pokłady niepokoju
- 7:13
Liczba pacjentów w szpitalach rośnie nieprzerwanie od 19 lutego. 20 marca (23 293 hospitalizowanych) przekroczyła maksimum, jakie było podczas drugiej fali epidemii (17 listopada 2020 roku było 23 033 pacjentów w szpitalach). Od tego dnia codziennie prawdziwy jest komunikat, że mamy w szpitalach najwięcej pacjentów covidowych od początku epidemii.
- 7:13
Najwyższym dobowym wynikiem od początku epidemii były dane przekazane 26 marca, kiedy to poinformowano o 35 143 przypadkach zakażenia koronawirusem.
Autorka/Autor:mart/kg
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: TVN24
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Tysiące alarmów, miasta obrócone w ruinę, setki zabitych dzieci. Skala rosyjskiej agresji
W Niemczech odbyły się przedterminowe wybory do Bundestagu. W poniedziałek mijają trzy lata od rosyjskiego ataku na Ukrainę. Prezydent Wołodymyr Zełenski deklaruje, że "jest gotowy odejść" dla pokoju w Ukrainie lub przyjęcia jej do NATO. Stan papieża Franciszka nadal jest krytyczny. Donald Trump chwali Andrzeja Dudę po ich spotkaniu. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć 24 lutego.
Trzy lata wojny, deklaracja Zełenskiego, Niemcy wybrali, stan papieża
"Porażka". Były minister wycofuje się z polityki
To było okropne. Był w najgorszym stanie, w jakim go kiedykolwiek widziałem - mówił były asystent księcia Williama Jason Knauf. W zeszłym roku podano do wiadomości publicznej, że z chorobą nowotworową zmagają się żona księcia Walii, księżna Kate i jego ojciec, król Karol III.
Były asystent księcia Williama: nigdy nie widziałem go w gorszym stanie
Senator Marek Borowski stwierdził w "Faktach po Faktach" w niedzielę, że spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem w sobotę "trochę nie wyszło". Zaznaczył jednak, że takie próby trzeba podejmować.
"To miało wyglądać trochę inaczej". Spotkanie Duda-Trump
Czy na pewno otoczenie prezydenta postawiło we właściwej sytuacji głowę państwa, wysyłając go na tego rodzaju spotkanie? - pytał w programie "W kuluarach" dziennikarz "Faktów" TVN Piotr Kraśko, odnosząc się do rozmowy Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem na marginesie prawicowej konferencji. Reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska przekazała, że Pałac Prezydencki dwukrotnie przez ostatnie pół roku starał się o doprowadzenie do rozmowy obu przywódców. Duda miał jednak warunek, by doszło do niej w Białym Domu lub rezydencji Trumpa. Dodała, że po informacji o planowanej wizycie Emmanuela Macrona w Waszyngtonie w poniedziałek, "ktoś przekonał prezydenta, że to on powinien być pierwszy".
Andrzej Duda miał warunek, ale "ktoś przekonał prezydenta"
Poparcie Elona Muska dla skrajnie prawicowej partii AfD w Niemczech nie jest tajemnicą. Sam przyznawał jednak, że do pewnego czasu nie znał w pełni tej formacji. Według mediów zmieniło się to, po tym jak zaczął wchodzić w interakcje z niemiecką prawicową influencerką i aktywistką Naomi Seibt. 24-latka mówiła w wywiadzie dla Reutersa, że miliarder i współpracownik Donalda Trumpa napisał do niej w czerwcu, chcąc dowiedzieć się więcej o partii. - Wyjaśniłam mu, że AfD nie jest podobna do ideologii nazistowskiej ani Hitlera - powiedziała Seibt. Media wyliczają, że przez ostatnie miesiące wielokrotnie reagowali wzajemnie na swoje treści w serwisie X.
To jej opinii słucha Musk. Tajna broń AfD
Bardzo dobre, doskonałe - tak określił spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą Donald Trump. Dodał, że "to fantastyczny facet", a "Polska to wspaniały przyjaciel". Ich rozmowa trwała około 10 minut i odbyła się w sobotę na marginesie konferencji konserwatystów pod Waszyngtonem.
"To fantastyczny facet". Donald Trump o Andrzeju Dudzie
Skrajnie prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) uzyskała w niedzielnych wyborach do Bundestagu wynik 19,5 procent. To najlepszy rezultat tego ugrupowania w historii. - Nasza ręka będzie zawsze wyciągnięta do wspólnego utworzenia rządu - mówiła po ogłoszeniu wyników liderka partii Alice Weidel. Wybory - według wyników exit poll - wygrał chadecki blok CDU/CSU, ale będzie musiał szukać koalicjantów. Przed wyborami główne niemieckie ugrupowania odżegnywały się od pomysłów utworzenia rządu z AfD.
AfD z najlepszym wynikiem w historii
Głosowanie w wyborach federalnych w Niemczech dobiegło końca. Chadecki blok CDU/CSU zdobył 28,9 procent, a prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD) 19,5 procent. Na trzecim miejscu znaleźli się socjaldemokraci z SPD z wynikiem 16 procent - wynika z sondażu exit poll opublikowanego tuż po zamknięciu lokali wyborczych. Zieloni zdobyli 13,5 procent głosów.
Niemcy zagłosowali. Są wyniki exit poll
Jestem gotowy odejść ze stanowiska prezydenta, jeśli przyniesie to pokój w Ukrainie lub doprowadzi do przyjęcia jej do NATO - powiedział w niedzielę prezydent Wołodymyr Zełenski. Odniósł się również do udziału prezydenta USA Donalda Trumpa w negocjacjach pokojowych z Rosją.
"Jestem gotowy odejść". Deklaracja Zełenskiego
Kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży, ale nie chciała korzystać z noclegowni, bo musiałaby się rozdzielić ze swoim mężem. Dlatego rozbili namiot w jednym z łódzkich parków. Tam mieszkali, nawet podczas mrozów. Dzięki strażnikom miejskim, urzędnikom i wolontariuszom mają już dach nad głową.
Jest w ósmym miesiącu ciąży, mieszkała z mężem w namiocie w miejskim parku
Bomba ekologiczna - tak mówi się o skażonych terenach po dawnych zakładach chemicznych Zachem w Bydgoszczy. Miasto nie jest w stanie wziąć na siebie kosztów oszyszczenia, które są szacowane na kilka miliardów złotych. Bez pomocy państwa lub Unii Europejskiej jest to niemożliwe. Hydrogeolog dr hab. inż. Mariusz Czop, profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mówi wprost o "gigantycznej porażce naszego państwa".
To tykająca bomba ekologiczna. "Gigantyczna porażka naszego państwa"
- Źródło:
- tvn24.pl
Miliarder, 94-letni Warren Buffet, sprzedał pod koniec 2024 roku akcje o wartości ponad 134 miliardów dolarów. Zwiększył tym samym zapas gotówki firmy Berkshire, w której jest prezesem, do rekordowej sumy 334 miliardów dolarów - wynika z rocznego raportu. Nie wyjaśnia jednak powodów swojej decyzji.
Warren Buffet pozbywa się kolejnej puli akcji. Analitycy spekulują dlaczego
- Źródło:
- PAP
Leki, psychodeliki i elektrowstrząsy. Jak naukowcy szukają źródła depresji
Ceny pączków w zbliżający się tłusty czwartek powinny zostać na stabilnym poziomie, pomimo, że koszty podstawowych produktów wykorzystywanych do ich smażenia, takich jak jaja, masło i mąka, wzrosły - ocenił BNP Paribas. Z kolei za cukier i olej piekarnie zapłacą mniej. Ile trzeba będzie zapłacić za pączki w zbliżający się Tłusty Czwartek?
Z lukrem, z konfiturą i te dietetyczne. Ile zapłacimy za pączki w Tłusty Czwartek?
- Źródło:
- PAP