Czy pracownik sklepu może zabronić wejścia z dzieckiem? Odpowiada "Koronawirus. Raport"

Źródło:
tvn24.pl
Czy osoba mieszkająca za granicą może przyjechać na pogrzeb do Polski? Mecenas Zbigniew Roman odpowiada
Czy osoba mieszkająca za granicą może przyjechać na pogrzeb do Polski? Mecenas Zbigniew Roman odpowiadaTVN24
wideo 2/5
Czy osoba mieszkająca za granicą może przyjechać na pogrzeb do Polski? Mecenas Zbigniew Roman odpowiadaTVN24

Czy można pociągnąć do odpowiedzialności rodziców dzieci łamiących kwarantannę? Czy przebywając w innym kraju, można przyjechać do Polski na pogrzeb bliskiego? Na te i więcej waszych pytań odpowiadał w programie "Koronawirus. Raport" mecenas, adwokat Zbigniew Roman. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Do soboty do godziny 22 w Polsce potwierdzono w sumie 1638 przypadków zakażenia koronawirusem. 18 zainfekowanych osób zmarło.

Kontakt 24 otrzymuje od was pytania dotyczące koronawirusa. W sobotę w programie "Koronawirus. Raport" odpowiadał na nie adwokat Zbigniew Roman.

Czy można pociągnąć do odpowiedzialności rodziców dzieci łamiących przepisy rozporządzenia antywirusowego (np. łamiących kwarantannę)? Widz

Należy pamiętać, że w polskim prawie każdy odpowiada za własne czyny, czyli jest to odpowiedź zindywidualizowana. Kodeks wykroczeń w artykule 8 przewiduje odpowiedzialność za wykroczenia od momentu ukończenia lat 17, w artykule 10. Kodeks karny reguluje to podobnie. Natomiast istnieje przepis artykułu 105 Kodeksu wykroczeń, który mówi o przypadku w którym rodzic, czyli przedstawiciel małoletniego, rażąco narusza swoje obowiązki związane z nadzorem, w związku z tym może odpowiadać w ramach kary grzywny do pięciu tysięcy za popełnione przez dziecko wykroczenie bądź przestępstwo. Ten artykuł, mam wrażenie, będzie najczęściej stosowany do przypadków, w których dzieci będą łamać kwarantannę. Oczywiście tu musi być rażąca postawa rodzica. To nie może być zwykłe zachowanie, polegające na tym, że dziecko nagle wybiegnie z domu i rodzic nie był w stanie tego dziecka upilnować. Natomiast jeżeli w organach ścigania uznają, że sytuacja była wyjątkowa i wskazywała na naruszenia tych obowiązków z pieczą nad dzieckiem, to w oparciu o artykuł 105. kodeksu wykroczeń mogą nałożyć taką samą grzywnę, jak w wypadku złamania kwarantanny.

Czy można pociągnąć do odpowiedzialności rodziców dzieci łamiących kwarantannę? Ekspert odpowiada
Czy można pociągnąć do odpowiedzialności rodziców dzieci łamiących kwarantannę? Ekspert odpowiadaTVN24

W Polsce zmarł mój ojciec, mieszkam i pracuję w Danii. Czy mogę przyjechać na pogrzeb? Jestem zdrowy. Łukasz

Należy pamiętać, że w tej chwili są wdrożone kontrole graniczne, konsekwencją jest 14-dniowa kwarantanna. Tutaj rozporządzenie nie przewiduje wyjątków związanych z pogrzebami. Jeżeli ten człowiek będzie chciał przyjechać na terytorium Polski, będzie musiał poddać się 14-dniowej kwarantannie. Jeżeli ten pogrzeb byłby po upływie tych 14 dni, to oczywiście, jeżeli ta kwarantanna przebiegnie pomyślnie, to on może wziąć udział, oczywiście w ramach obostrzeń związanych z ceremoniałem pogrzebu, w tym wypadku przewidującym możliwość brania udziału przez wyłącznie pięć osób. Natomiast jeśli ta uroczystość miałaby się odbywać zanim upłynie ten okres kwarantanny, to wówczas ta osoba nie mogłaby wziąć udziału w pogrzebie.

Czy osoba mieszkająca za granicą może przyjechać na pogrzeb do Polski? Mecenas Zbigniew Roman odpowiada
Czy osoba mieszkająca za granicą może przyjechać na pogrzeb do Polski? Mecenas Zbigniew Roman odpowiadaCzy osoba mieszkająca za granicą może przyjechać na pogrzeb do Polski? Mecenas Zbigniew Roman odpowiada.TVN24

Czy pracownik sklepu może zabronić mi wejść z dzieckiem? Sytuacja miała miejsce w jednej z sieci. Mieszkaniec

Dochodzą informacje z wielu sieci sklepów, że przewidują one możliwość wchodzenia albo pojedynczo, albo wprowadzają indywidualnie obostrzenia dotyczące sytuacji, w której dzieci nie mogą wejść. Rozporządzenie takiego wariantu nie przewiduje. Tutaj zdrowy rozsądek powinien towarzyszyć rodzicowi. Jeżeli może on pozostawić dziecko w domu, to powinien on iść indywidualnie na zakupy, dlatego, że nie naraża dziecka na zakażenie i nie naraża innych. Jeżeli mówimy o samodzielnych rodzicach, to trudno oczekiwać od tego rodzaju osób, aby nie zabierały dzieci na zakupy. W tym wypadku oczekiwałbym wyrozumiałości od sieci sklepów, bo to są sytuacje wyjątkowe i w takich wypadkach moim zdaniem matka czy ojciec z dzieckiem powinni być wpuszczeni i być obsłużeni.

Czy pracownik sklepu może zabronić rodzicowi wejść z dzieckiem? Mecenas Zbigniew Roman odpowiada
Czy pracownik sklepu może zabronić rodzicowi wejść z dzieckiem? Mecenas Zbigniew Roman odpowiadaCzy pracownik sklepu może zabronić rodzicowi wejść z dzieckiem? Mecenas Zbigniew Roman odpowiada.TVN24

Co z płacącymi alimenty, którzy nie pracują, bo byli zatrudnieni na czarno lub na 1/8 etatu i nie są w stanie płacić alimentów? Dariusz

Tu mamy zasadę przewidzianą w artykule 138 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Mówi ona, że w przypadku, gdy zmieniają się okoliczności, każda osoba może wystąpić o zmianę swego obowiązku alimentacyjnego. Co to oznacza? W przypadku, gdy ktoś utraci pracę, gdy interes zbankrutuje, kiedy stracimy płynność finansową, możemy zwrócić się do sądu, aby on na podstawie artykułu 138, dostosował alimenty do naszej aktualnej sytuacji. Jest też drugi wymiar tej kwestii, czyli przestępstwo niealimentacji. Prawo karne przewiduje możliwość wyciągnięcia konsekwencji prawnokarnych w stosunku do osoby, która nie łoży na dziecko bądź byłego małżonka. W takich wypadkach organy ścigania muszą brać pod uwagę te okoliczności ekstraordynaryjne, nietypowe. Nie mam wątpliwości, że w przypadku epidemii organy ścigania będą dużo bardziej liberalnie na to patrzeć.

Co z płacącymi alimenty, którzy byli zatrudnieni na czarno albo na 1/8 etatu i nie są w stanie płacić? Ekspert odpowiada
Co z płacącymi alimenty, którzy byli zatrudnieni na czarno albo na 1/8 etatu i nie są w stanie płacić? Ekspert odpowiadaCo z płacącymi alimenty, którzy byli zatrudnieni na czarno albo na 1/8 etatu i nie są w stanie płacić? Ekspert odpowiada.TVN24

Mieszkam za granicą, w Irlandii. Czy będę miała możliwość wziąć udział w wyborach? Viki

Zanim przejdziemy do tej kwestii, nie należy abstrahować od tych zmian, które zostały wprowadzone. Trybunał Konstytucyjny dwukrotnie, w 2006 i 2011 roku, wypowiadał się na temat możliwości zmian Kodeksu wyborczego na przynajmniej sześć miesięcy przed wyborami. Te zmiany, które zostały wprowadzone (w sobotę nad ranem - red.), budzą poważne wątpliwości. Odpowiadając wprost, należy pamiętać, że osoby, które przebywają za granicą, będą musiały dotrzeć do komisji wyborczych i nie ma możliwości, biorąc pod uwagę tę sytuację, która jest w tej chwili, ją odroczyć, ponieważ nie ma możliwości głosowania korespondencyjnego. Ta możliwość była kiedyś, ale w 2018 roku została uchylona. Osoba, która ma 59 lat, musi zgłosić się do komisji wyborczej. Tu pojawiają się dodatkowe aspekty związane z kwestią nie tylko możliwych zmian. Natomiast nie mam wątpliwości, że te zmiany nie wystarczą, będą musiały być dalsze zmiany, np. związane z tym, że w momencie, gdy ktoś głosuje korespondencyjnie, to poczta musi odebrać tego rodzaju kartę do głosowania. W tej chwili wiemy, że poczta nie obsługuje osób poddanych kwarantannie, więc nie ma wątpliwości, że będą musiały być jakieś przepisy wykonawcze.

Autorka/Autor:lukl/pm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

- W sprawie nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa na pewno nie zadowolimy wszystkich - przyznał w "Faktach po Faktach" w TVN24 premier Donald Tusk. Chodzi o poprawkę Senatu, zgodnie z którą kandydatami do KRS będą mogli być neosędziowie, powołani po zmianach w Radzie z grudnia 2017 roku. Szef rządu zapewnił, że w tej sprawie ma zaufanie do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara.

"To może zaryzykujemy". Tusk o prezydencie i "jedynej szansie" w sprawie KRS

"To może zaryzykujemy". Tusk o prezydencie i "jedynej szansie" w sprawie KRS

Źródło:
TVN24, PAP

Gdy PKP Cargo wchodziło na giełdę, akcje spółki kosztowały 70 złotych. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił wtedy, że to mało. Po ośmiu latach rządów PiS akcje są po 14 złotych. PKP Cargo straciło niemal połowę rynku, a pieniędzy nie ma nawet na wypłaty dla załogi.

PKP Cargo S.A. "blisko upadłości". "Jest gorzej, niż myślałem"

PKP Cargo S.A. "blisko upadłości". "Jest gorzej, niż myślałem"

Źródło:
Fakty TVN

We Włoszech nieopodal Neapolu doszło w poniedziałek do trzęsienia ziemi. Jeden z odnotowanych wstrząsów miał 4,4 stopnia w skali Richtera i był najsilniejszym od 40 lat w tym rejonie. Wielu ludzi wyszło na ulice, ze sklepowych półek posypały się produkty, doszło też do niewielkich uszkodzeń budynków.

Trzęsienie ziemi w okolicy Neapolu. Najsilniejsze od kilku dekad

Trzęsienie ziemi w okolicy Neapolu. Najsilniejsze od kilku dekad

Źródło:
Repubblica, PAP

- Rzeczą najważniejszą jest pełne odzyskanie kontroli nad tym, co się dzieje na terytorium państwa polskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" premier Donald Tusk, pytany o informacje na temat sabotaży i prowokacji na terenie Polski. Poinformował, że mamy "aresztowanych dziewięciu podejrzanych z postawionymi zarzutami, którzy zaangażowali się bezpośrednio na zlecenie rosyjskich służb w akty sabotażu w Polsce". W kontekście badania rosyjskich wpływów wymienił nazwisko byłego szefa MON. - Pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza - powiedział.  

Tusk: pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza

Tusk: pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza

Źródło:
TVN24

Burza z gradem przeszła w poniedziałek po południu nad Gnieznem. Agenci CBA zatrzymali wieloletnią burmistrzynię Sokółki (woj. podlaskie) Ewę K. Z kolei prokurator MTK wystąpił o wydanie nakazów aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu, ministra obrony w jego rządzie Joawa Galanta i przywódców Hamasu. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 21 maja.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 21 maja

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 21 maja

Źródło:
PAP, TVN24

W kamienicy w Bełchatowie znaleziono ciała mężczyzny i kobiety. Mieszkali po sąsiedzku z zatrzymanym w tej sprawie mężczyzną, który według nieoficjalnych informacji miał im zadać ciosy nożem.

Zamordowane małżeństwo, zatrzymany sąsiad

Zamordowane małżeństwo, zatrzymany sąsiad

Źródło:
PAP

818 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Podczas operacji przeprowadzonej w nocy z soboty na niedzielę na Krymie prawdopodobnie zniszczyliśmy mały rosyjski okręt rakietowy Cyklon, co oznacza, że wróg nie ma tam już okrętów przenoszących pociski manewrujące - oznajmił rzecznik ukraińskiej marynarki wojennej Dmytro Płetenczuk. Co wydarzyło się w Ukrainie w ostatnich godzinach.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP

Był czas, że TVN potrzebował wsparcia i zawsze będziemy wdzięczni, że mogliśmy na nie liczyć ze strony widzów i innych mediów, czasem tych wielkich, a czasem tych mniejszych. I zwłaszcza ze strony lokalnych mediów wymagało to wielkiej odwagi. Dziś to oni, choć już z innych powodów, potrzebują pomocy.

Patrzą władzy na ręce, opisują problemy mieszkańców. Lokalne media mogą nie przetrwać bez wsparcia

Patrzą władzy na ręce, opisują problemy mieszkańców. Lokalne media mogą nie przetrwać bez wsparcia

Źródło:
Fakty TVN

- Prezydent odniósł się do katastrofy, w której ginie prezydent obcego kraju, mówiąc o tym, że my też przeżywaliśmy podobną sytuację - tłumaczył w "Kropce nad i" minister Andrzej Dera. Odniósł się do kondolencji, jakie Andrzej Duda wystosował po śmierci prezydenta Iranu i w których nawiązał do katastrofy smoleńskiej. Komentował to również premier Donald Tusk w "Faktach po Faktach", który ocenił, że "prezydent niepotrzebnie przekroczył pewną granicę".

Andrzej Duda krytykowany za kondolencje. Prezydencki minister broni ich treści

Andrzej Duda krytykowany za kondolencje. Prezydencki minister broni ich treści

Źródło:
TVN24

Burza z gradem przeszła w poniedziałek po południu nad Gnieznem. Na ulicach miasta zrobiło się biało od gradzin, a strażacy wyjeżdżali do akcji kilkaset razy. Padał też silny deszcz, który doprowadził do wielu podtopień i zalań. W urzędzie miejskim odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego, a na wtorek zaplanowane jest szacowanie strat po nawałnicy. Skalę zjawiska widać na nagraniach i zdjęciach, które otrzymaliśmy także na Kontakt 24.

Nawałnica w Gnieźnie. Sztab kryzysowy, dywany gradu, zalane auta

Nawałnica w Gnieźnie. Sztab kryzysowy, dywany gradu, zalane auta

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, tvnmeteo.pl

W poniedziałek złoty zyskiwał wobec euro, które około godziny 17.45 było wyceniane na 4,25 złotego, drożał wobec dolara amerykańskiego, który kosztował 3,91 złotego oraz franka szwajcarskiego, za którego płacono 4,30 złotego. Kurs franka szwajcarskiego jest na najniższym poziomie od lutego 2022 roku, euro - od stycznia 2020 roku, a funta - od grudnia 2022 roku.

"Złoty nagina strunę". Frank, euro i funt najtańsze od lat

"Złoty nagina strunę". Frank, euro i funt najtańsze od lat

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl

- Nie spotkałem nikogo wśród policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej czy żołnierzy, kto by czerpał satysfakcję z tego, że czasami musi używać siły - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 premier Donald Tusk, pytany o przypadki stosowania pushbacków na granicy polsko-białoruskiej. Dodał, że czasami zdarza się "oczywisty konflikt między tym, co musi robić państwo, żeby chronić granicę, a co chcą i muszą robić ludzie, którym wrażliwość każe pomagać innym ludziom, którzy są w potrzebie".

Tusk o pushbackach i sytuacji na granicy. Mówi o "oczywistym konflikcie"

Tusk o pushbackach i sytuacji na granicy. Mówi o "oczywistym konflikcie"

Źródło:
TVN24, PAP

W dniach 6-9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Mogą się okazać jednymi z najważniejszych w historii. To od ich wyników zależy, czy najsilniejszy głos w Europie będzie należeć do partii demokratycznych, czy do skrajnie prawicowych. Te ostatnie, zwłaszcza we Francji, zaczynają bardzo zyskiwać w sondażach, a ich liderzy już stoją na czele rządów we Włoszech czy na Węgrzech.

Przeciwnicy prawicy z całej Europy protestowali w Madrycie. "Trzeba się zmobilizować, nie dać wygrać faszystom, ocalić demokrację"

Przeciwnicy prawicy z całej Europy protestowali w Madrycie. "Trzeba się zmobilizować, nie dać wygrać faszystom, ocalić demokrację"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

- Wszyscy sobie wyobrażaliśmy, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości będą odbywały się bardziej dynamicznie - przyznał w "Tak jest" sędzia Igor Tuleya. Dodał, że jest "rozczarowany". Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysław Rosati skomentował nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, mówiąc, że "poprawka w Senacie jest błędem".

"Zniecierpliwienie" i poprawka, która "jest błędem"

"Zniecierpliwienie" i poprawka, która "jest błędem"

Źródło:
TVN24

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 w Polsce przypadają na gorący polityczny okres - to ostatnia część "wyborczego trójskoku". Jedni walczą o zwycięstwo, inni o przetrwanie, ale każdy ma coś do udowodnienia. O co grają poszczególne partie polityczne?

"Festiwal żelaznych elektoratów". O co kto walczy?

"Festiwal żelaznych elektoratów". O co kto walczy?

Źródło:
tvn24.pl

Skandal z zakażoną krwią w Wielkiej Brytanii nie był wypadkiem, ale winą lekarzy i kolejnych rządów - wskazują wyniki publicznego dochodzenia zaprezentowane w poniedziałek na Wyspach. W wyniku zakażeń trzy tysiące osób zmarło, a tysiące innych zachorowało na zapalenie wątroby albo zaraziło się wirusem HIV.

Skandal z zakażoną krwią to nie wypadek, a "rząd ukrywał prawdę". Raport pisze o tysiącach ofiar

Skandal z zakażoną krwią to nie wypadek, a "rząd ukrywał prawdę". Raport pisze o tysiącach ofiar

Źródło:
Reuters, BBC

Agenci CBA zatrzymali wieloletnią burmistrzynię Sokółki (woj. podlaskie), a także piętnaście innych osób - wynika z informacji tvn24.pl. Śledztwo dotyczy podejrzeń o korupcję przy inwestycjach samorządowych.

Akcja CBA na Podlasiu. Wśród zatrzymanych burmistrzyni Sokółki

Akcja CBA na Podlasiu. Wśród zatrzymanych burmistrzyni Sokółki

Źródło:
tvn24.pl

Wniosek do Międzynarodowego Trybunału Karnego o wydanie nakazu aresztowania premiera Izraela, ministra obrony w jego rządzie oraz przywódców Hamasu to dopiero początek ewentualnego procesu karnego. Zgodę na taki nakaz muszą wyrazić sędziowie. Jeśli tak by się stało, wszystkie 124 państwa uznające jurysdykcję MTK mają obowiązek dokonać aresztowania. O tym, co jeszcze może oznaczać wniosek i jak mogą potoczyć się jego losy, mówili w TVN24 i TVN24 BiS eksperci.

Co może oznaczać wniosek o nakaz aresztowania dla polityków z Izraela i liderów Hamasu

Co może oznaczać wniosek o nakaz aresztowania dla polityków z Izraela i liderów Hamasu

Źródło:
TVN24, BBC, New York Times

Nie żyje czteroletnia dziewczynka, a 40-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak znaleziono je leżące na podłodze w jednym z mieszkań w miejscowości Zagórzany (woj. małopolskie). Służby weszły do mieszkania siłowo.

W mieszkaniu znaleźli leżącą kobietę z córką. Dziecko zmarło w drodze do szpitala

W mieszkaniu znaleźli leżącą kobietę z córką. Dziecko zmarło w drodze do szpitala

Źródło:
tvn24.pl

Szarlotka zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu 78 najlepiej ocenianych słodkich ciast świata według portalu Taste Atlas. Wyprzedziła między innymi amerykański placek jabłkowy, angielskie ciasto Banoffee czy francuską tartę cytrynową. Poza nią nie trafił tam jednak żaden inny wypiek z Polski.  

Polska szarlotka uznana najlepszym słodkim ciastem na świecie

Polska szarlotka uznana najlepszym słodkim ciastem na świecie

Źródło:
Taste Atlas, tvn24.pl

W Srebrowie (woj. podlaskie) trzy psy pogryzły sześcioletnią dziewczynkę na placu zabaw. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, natomiast psy trafiły na obserwację do lecznicy. Okazało się, że zwierzęta nie mają zaświadczenia o szczepieniu przeciw wściekliźnie. Psy nie należały do rodziny dziewczynki.

Trzy psy rzuciły się na sześciolatkę na placu zabaw

Trzy psy rzuciły się na sześciolatkę na placu zabaw

Źródło:
tvn24.pl

150 złotych - tyle w formie vouchera otrzymają klienci sieci sklepów Biedronka, którzy zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta zostali wprowadzeni w błąd. Chodzi o akcję promocyjną "Magia rabatów". Według regulatora część konsumentów nie wiedziała, że promocja obejmuje tylko niektóre i niepełne kategorie produktów. Mamy komentarz sieci handlowej w tej sprawie.

150 złotych dla klientów Biedronki. Jest decyzja

150 złotych dla klientów Biedronki. Jest decyzja

Źródło:
PAP

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku odkryli nielegalne składowisko zużytych opon na jednej z posesji na terenie powiatu malborskiego. Kilka tysięcy opon było składowanych bez wymaganych zezwoleń i odpowiedniego zabezpieczenia.

Tysiące opon na jednej posesji. Za nielegalne składowisko grozi nawet milion złotych kary

Tysiące opon na jednej posesji. Za nielegalne składowisko grozi nawet milion złotych kary

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl

Nie wiesz, na kogo zagłosować w wyborach europejskich? W poniedziałek ruszył "Latarnik Wyborczy", który może ułatwić podjęcie decyzji. Narzędzie to pozwala na porównanie swoich poglądów z deklaracjami poszczególnych partii.

Nie wiesz, na kogo głosować w eurowyborach? Pomóc może "Latarnik Wyborczy"

Nie wiesz, na kogo głosować w eurowyborach? Pomóc może "Latarnik Wyborczy"

Źródło:
latarnikwyborczy.pl, PAP

Współzałożyciel zespołu Skaldowie Jacek Zieliński został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienie "za niezwykłą wartość artystyczną i państwową" twórczości zmarłego muzyka odebrał w poniedziałek, podczas uroczystości pogrzebowych, syn muzyka Bogumił. Jacek Zieliński spoczął w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Pogrzeb Jacka Zielińskiego ze Skaldów. Muzyk z pośmiertnym odznaczeniem od prezydenta

Pogrzeb Jacka Zielińskiego ze Skaldów. Muzyk z pośmiertnym odznaczeniem od prezydenta

Źródło:
PAP

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl

Ruszyło głosowanie internautów na zwycięzcę Nagrody Internautów XX edycji Grand Press Photo. Wyboru można było dokonać spośród 233 zdjęć, 56 autorów. Na oddanie głosu jest tydzień, do 21 maja do godziny 23:59. Wszystkich laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas gali dzień później, czyli 22 maja.

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

Źródło:
tvn24.pl