#Koncertdlabohaterów: 4,2 mln złotych na pomoc w walce z koronawirusem. A to jeszcze nie koniec!

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Tak wyglądał koncert dla bohaterów
Tak wyglądał koncert dla bohaterówTVN24, player.pl
wideo 2/4
TVN24, player.plTak wyglądał koncert dla bohaterów

W sobotę, 4 kwietnia Player, Fundacja TVN "Nie jesteś sam" oraz Bongo Media Production zorganizowały wyjątkowy #koncertdlabohaterów, w którym wzięło udział 36 polskich artystów. Koncertowi towarzyszyła zbiórka pieniędzy na walkę z trwającą epidemią. Fundacja zgromadziła 4,2 mln złotych, ale zbiórka nadal trwa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Sobotni koncert w Playerze oglądano na żywo na 326 209 urządzeniach. Transmisja live na Facebooku wygenerowała 1 mln wyświetleń, ponad 20 tys. reakcji i ponad 13 tys. komentarzy. Wydarzenie było również emitowane na żywo w TVN24, gdzie oglądało je 565 tys. widzów. Udział stacji w trakcie trwania koncertu wyniósł 4,4% (w grupie 4+) oraz 3,6% w 16-49.

#Koncertdlabohaterów w samym Playerze oglądano na niemal 330 tysiącach urządzeń. Nie znamy dokładnej liczby widzów, ale biorąc pod uwagę, że najpopularniejsza była aplikacja Playera na Smart TV, to możemy przypuszczać, że całkowita widownia znacznie przekroczyła wspomnianą liczbę i ostrożnie szacowalibyśmy ją na ponad pół miliona. 4 kwietnia był absolutnie rekordowy, jeśli chodzi o zasięg serwisu - to najlepszy wynik Playera na przestrzeni ostatnich 5 lat! Tylko w porównaniu do poprzedniej soboty wzrósł on o 92%!

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mediów, gwiazd, a także widzów i fanów, 4 kwietnia w internecie pojawiło się 24 tys. wzmianek o #koncerciedlabohaterów. To wywołało aż 350 tys. reakcji. Według statystyk Google, Player był w ostatnią sobotę drugim hasłem pod względem dziennego przyrostu popularności w Polsce (dzienne trendy wyszukiwania), a tym samym stanowił istotną pozytywną przeciwwagę do zainteresowania informacjami na temat koronawirusa. Player okazał się też najbardziej popularnym serwisem wideo w sieci w naszym kraju.

#Koncertdlabohaterów to pierwszy taki projekt w historii Playera. Z punktu widzenia zastosowanej technologii był też wyjątkowym wydarzeniem w skali kraju. W internecie dostępna była transmisja na żywo w niemal telewizyjnej jakości. W trakcie trwania koncertu Player przeżywał także duży ruch wynikający z sobotniego primetime’u, kiedy to dużo użytkowników trafiło do serwisu, szukając swoich ulubionych tytułów filmowych, serialowych czy rozrywkowych. Mimo wzmożonego zainteresowania platforma zachowała dostęp do całej oferty VOD i kanałów live oraz pełen zakres funkcjonalności.

Zbiórka pod patronatem Fundacji TVN "Nie jesteś sam" również przerosła wszelkie oczekiwania. Do dziś zebrano 4,2 mln złotych na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników służb medycznych i ratunkowych walczących z epidemią COVID-19 w Polsce. Cały czas można wpłacać pieniądze, korzystając z udostępnionych przed koncertem form płatności.

Zainteresowanie #koncertemdlabohaterów oraz zbiórką przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Na ten moment udało się zgromadzić ponad 4 miliony. To nie koniec! Zbiórka cały czas trwa, a Polacy nieprzerwanie nas wspierają, dokonując kolejnych wpłat. To niesamowite! Jesteśmy niezwykle wdzięczni za ten odzew. Za hojność, jaką wykazały się firmy, instytucje, a przede wszystkim indywidualni darczyńcy, bo to tych wpłat jest najwięcej. Ponad milion osób wysłało charytatywnego SMSa. Po prostu brakuje słów! Dziękujemy!

Na wsparcie #koncertudlabohaterów oraz zbiórki zdecydowało się także wiele firm i instytucji: marka Sokołów, która dostarcza także żywność do szpitali zakaźnych (firma przekazała na ich rzecz już 2 tony wędlin), Cisowianka Perlage, Honda, Lorenz, Natur Produkt Zdrovit, Prudential, UPC Polska.

Zbiórka w ramach #koncertudlabohaterów cały czas trwa! Do akcji można dołączyć w następujący sposób: - wziąć udział w zbiórce Fundacji TVN w serwisie Facebook.com; - robiąc przelew BLIK na numer telefonu 509 55 99 66 - przelewu można dokonać w aplikacji banku, z którego korzysta się na co dzień; - wpłacając na konto Fundacji TVN "Nie jesteś sam":10 1140 1010 0000 2581 1800 1077 (MBank); - wpłacając za pośrednictwem strony Fundacji TVN "Nie jesteś sam"; - wysyłając SMS o treści: "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT).

Firmy, które wspólnie z TVN Discovery Polska chcą podjąć walkę z koronawirusem, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny podpisywanej z Fundacją TVN "Nie jesteś sam".

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości