Komorowski wygra. Przynajmniej debatę

W debacie wygrałby Bronisław Komorowski
W debacie wygrałby Bronisław Komorowski
Źródło: TVN24.pl
Bronisław Komorowski wygrałby z Jarosławem Kaczyńskim bezpośrednie starcie w debacie dwóch głównych kandydatów na prezydenta. Tak twierdzą Polacy pytani przez pracownię SMG/KRC w sondażu dla TVN24.

Na pytanie: "Kto wygrałby bezpośrednią debatę dwóch głównych kandydatów?" większość odpowiada: marszałek Sejmu.

Bronisława Komorowskiego jako zwycięzcę debaty widzi 49 procent spośród 1003 pytanych w sondażu osób. 34 procent wskazało na wygraną Kaczyńskiego. 14 procent nie wie, kto byłby lepszy, a dwa procent, że... byłby remis.

Debata o debacie

Komorowski i Kaczyński wzięli już udział w debacie w poniedziałek w TVP. Była to jednak spotkanie czterech kandydatów (oprócz nich dwóch, w studiu był Grzegorz Napieralski kandydujący z ramienia SLD i Waldemar Pawlak z PSL). Wcześniej ośmiu kandydatów wzięło udział w debacie na Uniwersytecie Warszawskim - tam jednak obyło się bez Napieralskiego i Kaczyńskiego.

Tymczasem w sondażach dotyczących wyboru na prezydenta Jarosław Kaczyński goni Bronisława Komorowskiego. Przewaga w ostatnich dniach znacząco topnieje - teraz wynosi zaledwie 9 punktów procentowych. Poparcie dla Bronisława Komorowskiego spadło przez trzy dni o jeden punkt procentowy i wynosi teraz 41 procent. Na Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 32 procent badanych, czyli o dwa punkty procentowe więcej.

Wszystko o wyborach: www.tvn24.pl/wybory

Weź udział w akcji tvn24.pl i onet.pl "Krótka piłka - zapytaj kandydata" - sprawdź TUTAJ, jak to zrobić.

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: