TVN24 | Polska

Jest śledztwo w sprawie włamania na skrzynkę mailową Michała Dworczyka

TVN24 | Polska

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP
Oświadczenie Michała DworczykaTVN24
wideo 2/8
TVN24Oświadczenie Michała Dworczyka

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo po ataku na skrzynkę mailową Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - informuje Polska Agencja Prasowa. Postępowanie ma prowadzić Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Śledztwo zostało wszczęte 10 czerwca. Dotyczy artykułu 269b paragraf 1 Kodeksu karnego. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzić będzie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak ustaliła PAP, prokuratura na obecnym etapie śledztwa zwróciła się do ABW o nadesłanie wszelkich zgromadzonych materiałów w sprawie.

Pytania o atak hakerski na skrzynkę DworczykaTVN24

Włamanie na skrzynkę Dworczyka

W nocy z 8 na 9 czerwca Dworczyk napisał na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę e-mail i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe.

Zaznaczył, że "z całą pewnością można stwierdzić, iż celem tego typu cyberataków jest dezinformacja i w związku z tym właściwe służby specjalne RP prowadzą wszelkie niezbędne działania wyjaśniające".

Politycy opozycji domagają się wyjaśnień po ataku hakerskim na pocztę Michała DworczykaTVN24

Autor:mart/kab

Źródło: PAP