Terlecki o komendancie Szymczyku: pewien kłopot się pojawił

Autor:
pp/kg
Źródło:
TVN24
Terlecki o Szymczyku: rzeczywiście pewien kłopot się pojawił
Terlecki o Szymczyku: rzeczywiście pewien kłopot się pojawiłTVN24
wideo 2/6
TVN24Terlecki o Szymczyku: rzeczywiście pewien kłopot się pojawił

Rzeczywiście pewien kłopot się pojawił - przyznał wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, pytany w Sejmie o komendanta głównego policji Jarosława Szymczyka. Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy spodziewa się jego dymisji.

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki był pytany we wtorek w Sejmie przez reporterkę TVN24 Agatę Adamek, czy komendant główny policji Jarosław Szymczyk "nie jest balastem dla jego obozu politycznego". - To już proszę pytać ministra spraw wewnętrznych - odparł. To na wniosek szefa MSW prezes Rady Ministrów powołuje i odwołuje komendanta głównego policji.

Dopytywany o kontrowersje wokół Szymczyka, polityk PiS odpowiedział, że nie chciałby tej kwestii nazywać balastem. - Ale rzeczywiście pewien kłopot się pojawił - mówił.

Ryszard TerleckiTVN24

Na pytanie, czy spodziewa się dymisji komendanta, Terlecki odparł, że nie chce się wypowiadać na temat. - To nie jest moja kompetencja, tylko premiera - dodał.

"Gazeta Wyborcza" o sprawie brata komendanta Szymczyka

W połowie stycznia "Gazeta Wyborcza" podała, że brat Jarosława Szymczyka usłyszał pięć zarzutów. Najpoważniejsze to udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, fałszowanie faktur VAT-owskich i oszustwa dotyczące mienia znacznej wartości.

Według gazety, szef Prokuratury Regionalnej w Lublinie miał wpływać na prokuratora prowadzącego sprawę Łukasza S., aby ten nie odwoływał się od decyzji sądu, który nie wyraził zgody na trzymiesięczny areszt.

Wybuch w komendzie głównej

W połowie grudnia w gmachu Komendy Głównej Policji doszło do eksplozji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało, że stało się to "w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem komendanta Jarosława Szymczyka. "Eksplodował jeden z prezentów, które komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej policji i służby do spraw sytuacji nadzwyczajnych. Prezent był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb" - podał resort w komunikacie.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Komendant ma w nim status pokrzywdzonego. Komendant Szymczyk w telewizji rządowej powiedział, że po eksplozji w swoim gabinecie nie zamierza składać wniosku o dymisję, choć zawsze podporządkuje się decyzjom premiera i szefa MSWiA. Podziękował ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu za wsparcie. - W moim gabinecie doszło do zdarzenia, które należy dokładnie wyjaśnić, gdyż eksplodował prezent, który otrzymałem podczas spotkania z szefami jednej z najważniejszych służb odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo Ukrainy - mówił.

Komendant główny policji z opatrunkiem na uchu: nie zamierzam podawać się do dymisji >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości