Gowin: gdyby cokolwiek wokół mnie było nie w porządku, już dawno ujrzałoby to światło dzienne

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Jarosław Gowin o "szukaniu haków" na jego rodzinęTVN24
wideo 2/5
TVN24Jarosław Gowin o "szukaniu haków" na jego rodzinę

Nikt z członków mojej rodziny nie brał żadnych grantów z instytucji mi podległych, nie mam żadnej wiedzy na ten temat - zapewniał w TVN24 wicepremier Jarosław Gowin. Odpowiadał w ten sposób na słowa posła Andrzeja Sośnierza, który mówił, że w obozie rządzącym trwa "szukanie haków" na rodzinę Gowina.

W zeszłym tygodni poseł Andrzej Sośnierz odszedł z klubu PiS i dołączył do nowego koła Polskie Sprawy. Tłumaczył swoje odejście tym, że nie podoba mu się "sposób prowadzenia polityki" w obozie rządzącym. - Skłócanie, podsycanie antagonizmów i szukanie haków - wyliczał. W rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że trwa "szukanie haków" na rodzinę wicepremiera Jarosława Gowina. Miałoby chodzić o pobieranie grantów z resortu kierowanego przez Gowina przez jego syna.

Sośnierz: Skłócanie i polityka hakowa są na tapecie. Z tym się nie zgadzamTVN24

Gowin: już dawno ujrzałoby to światło dzienne

W środę Gowin był o to pytany w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. - Nikt z członków mojej rodziny nie brał żadnych grantów z instytucji mi podległych, nie mam żadnej wiedzy na ten temat - odpowiedział.

Podkreślał, że "każdy z czołowych polityków jest prześwietlany przez służby". - Tego wymaga bezpieczeństwo państwa. Jesteśmy prześwietlani przez media, bo to element misji mediów - dodał.

- Gdyby cokolwiek wokół mnie było nie w porządku to już dawno, a na pewno w czasie ubiegłorocznego kryzysu prezydenckiego, ujrzałoby światło dzienne - podkreślił wicepremier.

Dodał, że w czasie jego kariery politycznej "tego typu sygnałów było tyle, że przestał przywiązywać do tego wagę".

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24