TVN24 | Polska

Jan Maria Jackowski o usuwaniu z klubu PiS: to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym

TVN24 | Polska

Autor:
akr
Źródło:
PAP
Jackowski: ta ustawa wzbudza oczywiste wątpliwości konstytucyjne i prawne
Jackowski: ta ustawa wzbudza oczywiste wątpliwości konstytucyjne i prawneTVN24
wideo 2/4
TVN24Jackowski: ta ustawa wzbudza oczywiste wątpliwości konstytucyjne i prawne

Senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu Prawa i Sprawiedliwości - wynika z informacji PAP uzyskanych w kierownictwie klubu PiS. W poniedziałek wieczorem Jackowski napisał w mediach społecznościowych, że jeżeli receptą między innymi na kryzys "ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym".

Jan Maria Jackowski będzie we wtorek gościem "Faktów po Faktach". Początek programu o godz. 19.30.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, powodem mają być działania senatora i wypowiedzi stojące w sprzeczności ze stanowiskiem klubu.

Oficjalna informacja w sprawie usunięcia Jackowskiego z klubu PiS ma zostać ogłoszona najprawdopodobniej we wtorek - przekazało źródło PAP.

Jackowski na Twitterze: ta formacja jest na kursie schyłkowym

Kilkadziesiąt minut po podaniu tej informacji przez PAP, Jackowski opublikował na Twitterze wpis, w którym napisał: "Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS-u, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym".

Jan Maria Jackowski senatorem od ponad dekady

Jan Maria Jackowski jest bezpartyjnym senatorem. Po raz pierwszy do izby wyższej polskiego parlamentu został wybrany w 2011 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, podobnie w roku 2019. W Senacie obecnej kadencji jest wiceprzewodniczącym komisji kultury i środków przekazu, a także członkiem komisji ustawodawczej.

Obecnie senacki klubu PiS liczy 47 senatorów.

Autor:akr

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości