"Brudno nie mamy, tylko jest chłodno". Jak radzą sobie bezdomni podczas mrozów?

TVN24 | Polska

Autor:
kb//now
Źródło:
TVN24
TVN24"Mapa bezdomności". Poznańscy policjanci sprawdzili, czy na mrozy przygotowani są bezdomni

Poznańscy policjanci sprawdzili, jak na mrozy przygotowani są bezdomni, którzy szczególnie zimą potrzebują pomocy i wsparcia. - Mamy tak zwaną mapę bezdomności, która przez cały rok jest aktualizowana, żebyśmy potem wiedzieli pod jakimi adresami jakie osoby przebywają - wyjaśniła sierżant sztabowa Małgorzata Detko. - Umiemy sobie radzić w życiu. Brudno nie mamy, biała pościel jest, tylko co prawda jest chłodno - powiedziała jedna z bezdomnych.

Miniona noc była rekordowo zimna, temperatura w Polsce spadła znacznie poniżej zera, w niektórych miejscach nawet do -25 stopni Celsjusza. W związku z panującymi warunkami poznańscy policjanci sprawdzili, czy na mrozy przygotowani są bezdomni, którzy szczególnie zimą potrzebują pomocy i wsparcia.

"Mapa bezdomności"

Sierżant sztabowa Małgorzata Detko z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wyjaśniła TVN24, że policja ma tak zwaną mapę bezdomności, która przez cały rok jest aktualizowana. - Żebyśmy potem wiedzieli pod jakimi adresami jakie osoby przebywają - mówiła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

- Jeżeli jest zagrożenie życia i zdrowia, wtedy dzwonimy po karetkę pogotowia, zostaje im udzielona pomoc ratownicza. Jeżeli z osobą jest wszystko dobrze, a po prostu potrzebuje noclegu, wtedy taką osobę przewozimy do miejsc, w których może przenocować - dodała młodsza aspirant Patrycja Kruszona z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

"Brudno nie mamy, biała pościel jest"

Jedna z bezdomnych, pani Wioletta powiedziała policjantkom, że dużo pomocy dostaje od ludzi.

- Umiemy sobie radzić w życiu. Brudno nie mamy, biała pościel jest, tak jak leżymy to leżymy, tylko co prawda jest chłodno - powiedziała bezdomna pani Wioletta.

Autor:kb//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24