TVN24 | Polska

Terlecki: możliwe zawieszenie Emilewicz jako posłanki klubu PiS

TVN24 | Polska

Autor:
kb//rzw
Źródło:
TVN24
Terlecki: możliwe zawieszenie Emilewicz jako posłanki klubu PiS
Terlecki: możliwe zawieszenie Emilewicz jako posłanki klubu PiSTVN24
wideo 2/7
TVN24Terlecki: możliwe zawieszenie Emilewicz jako posłanki klubu PiS

Bardzo przykre zdarzenie – tak wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki określił ujawniony przez portal tvn24.pl wyjazd na narty dzieci byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz. Terlecki przyznał, że możliwe jest zawieszenie Emilewicz jako posłanki klubu PiS.

Portal tvn24.pl poinformował w środę, że trzech synów byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarz tvn24.pl zadał o nie pytania. Do grupy osób uprawnionych do korzystania ze stoku została dopisana też sama była wicepremier.

CZYTAJ TAKŻE: Polski Związek Narciarski potwierdza: synowie Jadwigi Emilewicz jeździli bez licencji

Rodzina Emilewiczów na nartachtvn24.pl

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Bardzo przykre zdarzenie"

Ryszard Terlecki został w czwartek w Sejmie zapytany przez reportera TVN24 Radomira Wita, czy będą konsekwencje wobec wicepremier Emilewicz, bo okazuje się, że jej synowie nie mieli licencji wtedy, kiedy jeździli na nartach. - No właśnie. Tak słyszałem. Jeśli to prawda, to bardzo przykre zdarzenie – odpowiedział wicemarszałek Sejmu.

Dopytywany, co będzie dalej z posłanką klubu PiS, odpowiedział: - Zawieszenie jakieś.

Po publikacji Emilewicz wydała oświadczenie. Przekonywała, że jej synowie od szóstego roku życia są członkami klubów narciarskich i uczestniczą w zgrupowaniach i zawodach. "Żadnym swoim działaniem nie lekceważę apeli rządu, ani tym bardziej rządowych rozporządzeń. Jeszcze raz podkreślam, że moi synowie trenują narciarstwo alpejskie i przebywali na szkoleniu przygotowującym do zawodów. Jako rodzic i ich opiekun byłam tam z nimi, ale w żaden sposób nie naruszyłam rządowych wytycznych" – głosi oświadczenie.

We wrześniu ubiegłego roku Jadwiga Emilewicz odeszła z Porozumienia, pozostając w klubie parlamentarnym PiS jako posłanka bezpartyjna.

Autor:kb//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości