Nie żyje Hanna Dunowska. Aktorka miała 60 lat

Polska


Zmarła Hanna Dunowska, aktorka teatralna, filmowa i serialowa oraz prezenterka telewizyjna. Miała 60 lat. Kilka lat temu zmagała się z nowotworem piersi.

Aktorka zmarła 1 sierpnia, w czwartek. O śmierci Hanny Dunowskiej poinformował serwis Filmpolski.pl.

Dunowska - aktorka teatralna, filmowa i serialowa

Była absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Początkowo występowała w teatrach w Zabrzu i Bielsku-Białej. Od roku 1984 była aktorką Teatru Narodowego, a następnie Teatru Północnego.

Na ekranie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów główną rolą kobiecą w filmie "Czułe miejsca" Piotra Andrejewa. Kolejną główną rolę zagrała w roku 1990 w "Feminie" Piotra Szulkina.

Często występowała w serialach, między innymi w "Zespole adwokackim", "Na dobre i na złe", "Samym życiu", "07 zgłoś się", "Przyjaciółkach" i ostatnio w "Barwach szczęścia".

Występowała również na scenie w sztukach: "Król Jerzy" Marka Hłaski w Teatrze Nowym imienia Gustawa Morcinka w Zabrzu, komedii Aleksandra Fredry "Rewolwer" oraz "Niebezpieczne związki" w Teatrze Polskim Bielsku-Cieszynie, "Pan Puntila i jego sługa Matti" Bertolta Brechta oraz "Oskarżony Dymitr Karamazow" Fiodora Dostojewskiego w Teatrze Narodowym w Warszawie i musicalu "Ostry makijaż".

W latach 1993-1996 współprowadziła teleturniej "Czar Par", była też prezenterką w Polonia 1.

Aktorka i psychoterapeutka

Hanna Dunowska zmagała się z nowotworem piersi. Po pokonaniu choroby ukończyła psychoterapię w Instytucie Psychologii Procesu i studia podyplomowe na wydziale psychologii na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Podjęła pracę jako psychoterapeutka w założonym przez siebie Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii "Przemiany".

Wcześniej pomagała ofiarom przemocy w Centrum Praw Kobiet, a także podjęła współpracę z Centrum Psychologiczno-Terapeutycznym Wspierania Rodziny w Pruszkowie.

Autor: kb//now / Źródło: tvn24