Tak wyglądał dzień z Tuskiem. Aukcja była hitem WOŚP

[object Object]
Państwo Skarżyńscy spędzili dzień z Donaldem Tuskiem kręcioła.tv
wideo 2/3

Małgorzata i Adam Skarżyńscy mieszkają na co dzień w Nowym Jorku. Do Brukseli przyjechali, by spędzić dzień z Donaldem Tuskiem. Spotkanie wylicytowali na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytacja wspólnego dnia z Donaldem Tuskiem, która zakończyła się 10 lutego 2017 roku, cieszyła się wyjątkową popularnością. Zwycięzca zaoferował 370 tys. 200 złotych, które trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do fundacji zgłosiła się jednak także osoba, która przegrała podbitą w ostatnim momencie licytację zaledwie o 100 złotych. Zaproponowała, że choć nie wygrała, to wpłaci na konto WOŚP 370 tysięcy 100 złotych, żeby tylko spotkać się w Brukseli z szefem RE. Donald Tusk się zgodził i tym samym dzięki jego aukcji na konto WOŚP trafiło w sumie rekordowe 740 300 złotych.

Zwycięzcy licytacji, Małgorzata i Adam Skarżyńscy, do Brukseli przylecieli z Nowego Jorku, gdzie mieszkają na co dzień.

Przed siedzibą Rady Europejskiej powitał ich Donald Tusk, który następnie wcielił się w przewodnika i oprowadził parę po miejscu swojej pracy.

Małżeństwo otrzymało w prezencie album o Europie, który podpisali wcześniej szefowie państw i rządów europejskich oraz przewodniczący instytucji unijnych uczestniczący w posiedzeniach Rady Europejskiej.

Skarżyńscy zjedli także z Tuskiem obiad.

Popularne aukcje

Spośród wszystkich tegorocznych aukcji WOŚP spotkanie z Donaldem Tuskiem wylicytowano za największą kwotę. Na drugim miejscu znalazł się motocykl przygotowany specjalnie dla WOŚP przez najsłynniejszy warsztat świata Paul Jr. Designs. Sprzedano go za 230 100 złotych.

Za zdjęcie prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy - numer trzy najpopularniejszych aukcji - zaproponowano 200 tysięcy złotych. Dalej znalazł się quad Rafała Sonika (150 tysięcy złotych) i kolacja z Robertem Lewandowskim dla dwóch osób (101 301 złotych). W sumie podczas 25. Finału WOŚP zebrano ponad 105,5 milionów złotych. Tym razem zbierano pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Autor: kg/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Kręcioła TV

Pozostałe wiadomości