Dużo krwi, atramentu - i sztuki?

Najlepsi i najwięksi profesjonaliści tatuażu oraz kolczykowania z całej Polski plus rzesza fanów tych nietypowych metod zdobienia ciała zjechała do Łodzi na pierwszy ogólnopolski Festiwal Tatuażu.

Impreza trwała dwa dni. Podczas festiwalu fani tatuażu i piercingu z całego kraju mieli okazję podziwiania najlepszych artystów w czasie pracy. Były pokazy body piercingu, czyli kolczykowania różnych części ciała oraz body paintingu, czyli artystycznego malowania całego ciała. Goście mogli zobaczyć także tańce z pochodniami, pokazy breakdance, tańca orientalnego, aikido czy pokazy barmańskie.

Trochę historii

Pierwotnie tatuaż wykonywano podczas rytualnych obrzędów. Mogli sobie na niego pozwolić nieliczni - najczęściej plemienni wojownicy. Przez kolejne wieki na świecie tatuaż był uznawany za tabu jedynie w subkulturze więzięnnej oraz świadku przestępczym.

Zwyczaje te znalazły poparcie w odniesieniu do wschodnich tradycji, w których tatuaż świadczył o klasyfikacji w hierarchii japońskiej mafii.

Źródło: tvn24.pl, PAP, onet.pl

Czytaj także: