Polska

"Drzwi PiS nie są dla Gowina zupełnie zamknięte"

Polska

TVN 24Hofman uważa, że jeśli ze strony ważnych osób z PO nie będzie reakcji, to Gowina już nie ma

Nasze drzwi nie są zupełnie zamknięte dla ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina - oświadczył rzecznik PiS Adam Hofman, w reakcji na zapowiedź premiera Donalda Tuska, że w poniedziałek podejmie decyzję w sprawie obecności Gowina w rządzie.

Dziennikarze pytali Hofmana, czy w PiS znalazłoby się miejsce dla Gowina.

- Jarosław Gowin doskonale wie, będąc w polityce od dawna, że nie ma w polityce czegoś takiego jak zupełnie zamknięte drzwi. Nasze drzwi nie są zupełnie zamknięte - powiedział rzecznik PiS.

Dopytywany, czy Prawo i Sprawiedliwość podjęłoby rozmowy z Gowinem, Hofman odparł, że jego partia jest gotowa "na rozmowy o zmianie władzy w Polsce właściwie z każdym".

- Na rozmowy dla rozmów i przepychanki szkoda czasu - dodał.

"Tusk czeka na reakcję"

Odnosząc się do ministerialnej przyszłości Gowina, Hofman powiedział, że "gdyby miało być spokojnie, to nie byłoby komunikatu o poniedziałku, tylko nic by na zarządzie się nie wydarzyło".

- To jest jasny sygnał. Tusk daje jeszcze parę dni na reakcję niektórych środowisk. Jeśli reakcja prezydenta i ważnych osób w PO nie będzie zdecydowana w obronie Gowina, to już go nie ma - uważa Hofman. - Być może prezydent mocno postawi się po stronie Gowina i to zmieni układ sił, ale na to nie wygląda - dodał.

"I don't like Mondays"

Premier Donald Tusk poinformował podczas czwartkowego posiedzenia zarządu PO, że w poniedziałek podejmie decyzję ws. obecności Gowina w rządzie.

"I don't like Mondays" - napisał minister sprawiedliwości na Twitterze, dołączając link do piosenki grupy The Boomtown Rats.

Autor: MAC/iga/k / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości