Polska

Poseł Piontkowski nowym ministrem edukacji. Zastąpił Annę Zalewską

Polska

Dariusz Piontkowski nowym szefem MEN
Dariusz Piontkowski nowym szefem MENtvn24
wideo 2/9

Poseł Prawa i Sprawiedliwości i wiceszef sejmowej komisji edukacji Dariusz Piontkowski został ministrem edukacji narodowej w rządzie Mateusza Morawieckiego. Zastąpił Annę Zalewską.

Dariusz Piontkowski z wykształcenia jest historykiem. Pracował jako nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Adama Mickiewicza w Białymstoku. Od 1990 roku działał w Porozumieniu Centrum. W 2001 roku, po rozwiązaniu PC, został członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

Marszałek województwa, przewodniczący struktur

W przedterminowych wyborach do sejmiku podlaskiego w 2007 Dariusz Piontkowski uzyskał mandat radnego z listy Prawa i Sprawiedliwości. W maju 2007 roku po zawiązaniu koalicji przez PiS i PSL został powołany na urząd marszałka województwa podlaskiego. Odwołano go z tej funkcji w styczniu 2008 po zmianie układu sił w sejmiku i podpisaniu porozumienia przez Platformę Obywatelską, PSL i Prawicę Podlasia, zawiązaną przez część radnych PiS.

W 2010 ponownie został radnym województwa. W tym samym roku reprezentował PiS w wyborach na prezydenta Białegostoku.

W 2011 roku został wybrany posłem. W 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję.

W lutym 2019 roku Piontkowski został przewodniczącym struktur PiS w województwie podlaskim.

Był akt oskarżenia wobec Piontkowskiego, sąd warunkowo umorzył postępowanie

Prokuratura w maju 2013 roku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Piontkowskiego, któremu zarzuciła przywłaszczenie w 2008 roku funkcji publicznej. Według prokuratury Piontkowski tuż po odwołaniu go w 2008 roku przez radnych z funkcji marszałka województwa podlaskiego podejmował decyzje, do czego nie miał już prawa.

Zdaniem śledczych Piontkowski wieczorem - tego samego dnia, gdy został odwołany przez radnych sejmiku ze stanowiska - wezwał pracowników administracyjnych urzędu i na jego polecenie sporządzono umowy o pracę dla dwóch osób oraz dokumenty zmieniające wynagrodzenie oraz miejsce wykonywania pracy innej osoby.

Jak napisała "Rzeczpospolita", w 2013 roku sąd w Białymstoku warunkowo umorzył postępowanie.

Mówił o karcie LGBT i "oddawaniu dzieci pedofilom"

Kontrowersje wzbudziła wypowiedź Piontkowskiego z 18 marca tego roku, kiedy w telewizji państwowej komentował deklarację LGBT podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Za wychowanie dzieci odpowiadają przede wszystkim rodzice. To, co próbuje robić Platforma Obywatelska, Nowoczesna w Warszawie, ale także w innych dużych miastach, to jest próba seksualizacji dzieci na siłę według takich standardów lewackich, które wprowadzono w części krajów Europy Zachodniej. Bo przecież seksualizacja dziecka od drugiego czy trzeciego roku życia - do czego to ma prowadzić? Tak naprawdę jest to próba wychowania dzieci, które zostaną oddane w jakimś momencie pedofilom. Hasło adopcji dzieci przez pary homoseksualne w podobnym kierunku, niestety, zmierza. Zmierza w kierunku tego, żeby część dzieci została wychowana potem na niestandardowe zachowania seksualne. Dariusz Piontkowski

CZYTAJ WIĘCEJ: Politycy komentują wypowiedź Piontkowskiego o karcie LGBT >

Piontkowski o karcie LGBT: próba wychowania dzieci, które zostaną oddane pedofilom
Piontkowski o karcie LGBT: próba wychowania dzieci, które zostaną oddane pedofilomtvn24

Autor: js//now / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości