TVN24 | Polska

Ćwiczenia wojskowe 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Szef MON: największe od lat

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP, TVN24
Ćwiczenia wojskowe 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej
TVN24Ćwiczenia wojskowe 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o "największych od lat" ćwiczeniach 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. "Żołnierze przemieszczają się właśnie z zachodu na wschodnie poligony" - przekazał.

Informację o ćwiczeniach szef MON Mariusz Błaszczak przekazał na Twitterze. "Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe. 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat. Żołnierze przemieszczają się właśnie z zachodu na wschodnie poligony" - napisał.

Około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego w ćwiczeniach

Jak podaje na swojej stronie internetowej 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, celem ćwiczeń taktycznych jest sprawdzenie stopnia przygotowania dowództw, sztabów i pododdziałów do realizacji zadań bojowych, a pierwszą ich fazą jest przemieszczenie na dużą odległość.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"W ćwiczeniu będzie brało udział około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostek bezpośrednio podległych. Pierwsza faza ćwiczenia obejmuje przemieszczenie transportu kołowego na Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie z wykorzystaniem dróg publicznych" - napisano. 

- To ćwiczenie ma na celu zgranie poszczególnych zespołów bojowych. Ćwiczenie, które jest takim sprawdzianem dla Dywizji w różnych obszarach - powiedział generał Dariusz Parylak, dowódca 12. Dywizji Zmechanizowanej. - Aktualnie obserwujemy możliwości zdolności Dywizji do przerzutu różnymi transportami - dodał. Jak przekazał, "transport kolejowy jest jednym z transportów, które realizujemy rzadko, ale realizujemy, i to jest duże wyzwanie". 

Autor:pp/kab

Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości