TVN24 | Polska

Jechał i uderzał w zaparkowane samochody. Uszkodził 10 aut

TVN24 | Polska

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl
Rajd pijanego 51-latka po Chełmie. Uszkodził 10 samochodów
Rajd pijanego 51-latka po Chełmie. Uszkodził 10 samochodówTVN24
wideo 2/7
TVN24Młodszy aspirant Kamil Karbowniczek: kierowca trzeźwieje w policyjnym areszcie

51-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to wsiadł za kierownicę i jadąc jedną z ulic Chełma (województwo lubelskie), uszkodził 10 zaparkowanych tam aut. Mężczyznę zatrzymali świadkowie niszczycielskiego rajdu. Wtedy okazało się, że kierowca był pijany.

Do zdarzenia doszło w czwartkową noc w Chełmie na osiedlu Kościuszki. 51-letni kierowca volkswagena, jadąc ulicą Wolności, uderzał w zaparkowane tam samochody. Widziały to postronne osoby, które w pewnej chwili uniemożliwiły mu dalszą jazdę i powiadomiły policję. Zniszczonych zostało 10 aut. Niektóre z nich - co widać na zdjęciach opublikowanych przez policję - są poważnie uszkodzone.

- Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę. Ponadto okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - mówił młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Był pijany, trafił do aresztu

Jechał ulicą Wolności i uderzał w zaparkowane tam samochodyKMP Chełm

Badanie alkomatem wykazało, że 51-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Przebywa obecnie w policyjnym areszcie.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Po tym, jak wytrzeźwieje, będą z nim przeprowadzone dalsze czynności procesowe. Odpowie między innymi za spowodowanie kolizji drogowych, jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za jazdę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - wylicza Karbowniczek. I dodaje, że mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Uszkodzonych zostało 10 autKMP Chełm
Pijany kierowca został zatrzymany w Chełmie na ulicy Wolności

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Chełm

Pozostałe wiadomości