TVN24 | Polska

Busko-Zdrój. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Wcześniej sami widzieli, jak w barze pił alkohol

TVN24 | Polska

Autor:
wini//rzw
Źródło:
PAP
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcęKWP Kielce
wideo 2/5
KWP KielcePolicjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z Buska-Zdroju (województwo świętokrzyskie) zatrzymali 49-latka, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Wcześniej widzieli, że w przydrożnym barze wypił dwa piwa. Musiał tego dnia spożyć znacznie więcej napojów wyskokowych, bo okazało się, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna pił alkohol w jednym z barów przy drodze krajowej 73. Przerwę w służbie spędzali tam policjanci, którzy zauważyli, że 49-latek pił piwo, a następnie oddał obsłudze dwie puste butelki.

- Mężczyzna przy stoliku siedział sam, więc funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mógł on być kierującym pojazdem. Ich przeczucia się potwierdziły. Widzieli, jak kieruje się w stronę pojazdu marki Citroen i pomału wyjeżdża z parkingu. Jeden z funkcjonariuszy pobiegł za autem i po otwarciu drzwi nakazał kierowcy zatrzymanie pojazdu – relacjonował Tomasz Piwowarski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ponad trzy promile

Kierowcą był 49-letni mieszkaniec gminy Busko-Zdrój. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. - Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili stosowną dokumentację z tego zdarzenia – zaznaczył rzecznik.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów, ale o ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

Autor:wini//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Busko-Zdrój

Pozostałe wiadomości