Kliczko mówi o ludobójstwie. "To nie operacja specjalna. To cywile, którzy mają przestrzelone głowy i ręce związane za plecami"

Autor:
akw\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Kliczko w Buczy: to ludobójstwo ludności ukraińskiej
Kliczko w Buczy: to ludobójstwo ludności ukraińskiejtwitter.com/Klitschko,TVN24
wideo 2/5
twitter.com/Klitschko,TVN24Kliczko w Buczy: to ludobójstwo ludności ukraińskiej

Spalone domy, zniszczone wojskowe pojazdy opancerzone i dziesiątki ciał cywilów na ulicach - tak wygląda podkijowska Bucza po wyzwoleniu z rąk Rosjan. W mieście był brat mera Kijowa, Wołodymyr Kliczko, który mówił wprost, że w Buczy dokonano ludobójstwa.

MATERIAŁ WIDEO OPUBLIKOWANY W ARTYKULE POKAZUJE OFIARY WOJNY. JEST NIEWSKAZANY DLA WIDZÓW NIEPEŁNOLETNICH

Wołodymyr Kliczko, brat mera Kijowa Witalija, opublikował nagranie z Buczy, na których widać ciała cywilów zabitych przez rosyjskich żołnierzy.

- To, co się dzieje tu i w całej Ukrainie, to nie jest operacja specjalna. To nie są obiekty wojskowe. To są cywile, którzy mają przestrzelone głowy i ręce związane za plecami - powiedział Kliczko. - To ludobójstwo ludności ukraińskiej. To właśnie robi reżim rosyjski, reżim Putina, armia rosyjska. Zabijają cywilów. Strzelają w głowy ludziom, którzy mają związane ręce - opisał.

>> "Putin twierdzi, że jego armia atakuje tylko obiekty militarne". Dosadna odpowiedź Kliczki

Bucza, niedaleko stolicy Ukrainy, jest jednym z miast, które zostało zaatakowane w pierwszym tygodniu wojny na Ukrainie. Rosjanie próbowali się między innymi stamtąd przedrzeć do Kijowa. Po oblężeniu miasta utrudniali mieszkańcom ewakuację, doprowadzając tam do katastrofy humanitarnej. W mieście odkryto masowy grób.

Zełenski zwrócił się do matek rosyjskich żołnierzy. "Zobaczcie, jakich łajdaków wychowałyście" Przeżyła masakrę w Buczy, musiała pochować męża. "Poznałam go po butach i spodniach. Widać, że był torturowany"

Autor:akw\mtom

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Klitschko/TWITTER

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości