Polska

Pijany traktorzysta zapomniał podnieść pług i zaorał drogę

Polska

Zapomniał podnieść pług i zaorał drogę
Zapomniał podnieść pług i zaorał drogęKWP Olsztyn
wideo 2/6

Mieszkaniec gminy Biskupiec (województwo warmińsko-mazurskie) kierował ciągnikiem, mając w organizmie trzy promile alkoholu. 57-latek zapomniał podnieść pług i zaorał fragment drogi. Kiedy zatrzymali go policjanci, okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Informacja o zniszczonej drodze w Bielicach dotarła do dyżurnego policji w Nowym Mieście we wtorek przed godziną 17. Na miejsce przyjechali dzielnicowi z Biskupca, którzy szybko ustalili sprawcę zniszczenia.

- Okazał się nim 57-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna kierował ciągnikiem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jadąc, zapomniał podnieść pług, przez co zaorał drogę gruntową i asfaltową – przekazał młodszy aspirant Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji.

Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało, że kierował on ciągnikiem, mając w organizmie trzy promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, bo do 2021 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za zniszczenie drogi mężczyzna odpowie przed sądem.

Autor: nina/ ks / Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: KWP Olsztyn

Pozostałe wiadomości