Arsenał w przydomowym garażu

TVN24

Aktualizacja:
KWP Gorzów WielkopolskiArsenał w garażu

Sztucery, pistolety, karabinki w przydomowym garażu. Funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i pomorskiej KWP zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalnym wyrobem broni. Grozi im do 10 lat więzienia.

Działania na terenie woj. pomorskiego prowadzili funkcjonariusze CBŚ zarządu gorzowskiego pod nadzorem prokuratury apelacyjnej w Szczecinie.

- Policjanci zabezpieczyli sztucery i karabinki, a teraz sprawdzają, czy broń nie trafiała do grup przestępczych - poinformował w piątek rzecznik prasowy lubuskiej policji podkom. Sławomir Konieczny.

fot
 

W związku ze sprawą zatrzymano 40- i 42-latka, którzy usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania i wytwarzania broni palnej. Zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

Sztucery i karabinki z lunetami i tłumikami oraz pistolety funkcjonariusze CBŚ znaleźli w garażu niedaleko Kościerzyny i Starogardu Gdańskiego.

Zabezpieczyli tam także sprawny granat bojowy F1, amunicję oraz matryce, zamki, lufy i szkielety pistoletów oraz karabinków.

Źródło: PAP, tvn24.pl