TVN24 | Polska

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, nie żyje

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
PAP
Andrzej Kozioł nie żyje
Andrzej Wiernicki/Forum, Zbigniew Matuszewski/PAPAndrzej Kozioł nie żyje

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, zmarł w wieku 72 lat. Informację potwierdził w czwartek menadżer artysty Bogdan Zep.

Andrzej Kozioł urodził się w 1949 roku w Zamościu. Był członkiem zespołu muzycznego VOX, który pod koniec lat 70. założył Witold Paszt. Kozioł odszedł z zespołu w 1997 roku. W kolejnych latach - jak podają media - prowadził kawiarnię artystyczną, brał udział w spotach reklamowych, nagrywał audiobooki.

Zespół VOX. Andrzej Kozioł drugi od lewejAndrzej Wiernicki/Forum

Zespół VOX

Formacja VOX raz pierwszy przed publicznością wystąpiła w 1979 roku na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, prezentując utwór "Dwa życia, dwa nieba".

"Zanim jednak panowie pojawili się na estradzie przez kilka miesięcy starannie przygotowywali się do swojego debiutu. Przesłuchiwali setki utworów zespołów i solistów, którzy stanowili dla nich inspiracje. W salach prób Telewizji Polskiej, pod okiem wybitnych specjalistów tamtego okresu, ćwiczyli elementy ruchu scenicznego i układali kompletną choreografię do poszczególnych utworów" - czytamy na oficjalnej stronie zespołu. Zespół gościł także na krajowych oraz zagranicznych festiwalach piosenki.

Wśród najbardziej znanych utworów formacji znalazły się "Bananowy song", "Szczęśliwej drogi już czas" i "Rycz, mała, rycz". W repertuarze VOX były piosenki pop i funk, ballady, standardy jazzowe i utwory gospel.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:ads/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Wiernicki/Forum

Pozostałe wiadomości