Adam Bodnar zakażony koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24
29 września: 1326 nowych zakażeń koronawirusem, 36 osób zmarło
wideo 2/36
29 września: 1326 nowych zakażeń koronawirusem, 36 osób zmarło

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar jest zakażony koronawirusem - poinformowało biuro RPO. "Niestety również mnie wirus dosięgnął. Czuję się bardzo dobrze" - napisał Bodnar na Twitterze.

Jak informuje biuro rzecznika, RPO Adam Bodnar miał kontakt z osobą zarażoną. "Natychmiast po otrzymaniu tej wiadomości samoizolował się i zrobił test. Wynik był pozytywny" - czytamy w komunikacie. Rzecznik przebywa na kwarantannie. Czuje się dobrze, o czym sam poinformował na Twitterze.

Jak podano w komunikacie, "biuro RPO cały czas pracuje, realizuje zadania i postępuje zgodnie z procedurami przygotowanymi na czas pandemii". 

Pięcioletnia kadencja Adama Bodnara jako rzecznika zakończyła się na początku września. Jednak zgodnie z prawem pełni on swoje obowiązki do czasu objęcia stanowiska przez nowego rzecznika.

Koronawirus w Polsce

W Polsce od początku pandemii zakażenie koronawirusem potwierdzono u 89 962 osób, spośród których 2 483 zmarły. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1326 nowych infekcjach i śmierci 36 zakażonych osób.

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/PAP