Najnowsze

Ralph Kaminski w teledysku "Tata" prezentuje swój nowy wizerunek sceniczny

Najnowsze

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl
Ralph Kaminski "Tata" - fragment teledysku
Ralph Kaminski "Tata" - fragment teledyskuFONOBO Label
wideo 2/2
FONOBO LabelRalph Kamiński "Tata" - fragment teledysku

Ralph Kaminski, jeden z najoryginalniejszych wokalistów młodego pokolenia w Polsce, opublikował teledysk do piosenki "Tata" z drugiego albumu studyjnego pt. "Młodość". W klipie zaprezentował swój nowy wizerunek sceniczny.

Ralph Kaminski w niedzielę zagrał ostatni koncert z materiałem z płyty "Młodość". W ramach tournée Kamiński dał ponad 50 występów, miedzy innymi w ramach Męskiego Grania 2021. W poniedziałek do sieci trafił teledysk do piosenki "Tata", którym piosenkarz postanowił zamknąć rozdział związany z tym albumem. Pod koniec klipu Kamiński pokazuje się w nowej odsłonie, bez makijażu i bez blond peruki, która towarzyszyła mu przez ostatnie lata.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Wideo do "Taty" wyreżyserował sam Kaminski, a autorką zdjęć jest Weronika Bilska, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autorka zdjęć między innymi do filmów "Kamper", "Córka trenera" czy "Moje wspaniałe życie". W klipie wystąpiła Lulla La Polaca, najstarsza polska drag queen.

Ralph Kamiński w teledysku "Tata"Fonobo Label

Ralph Kamiński i "KORA"

16 września Kaminski opublikował singiel "Biegnij razem ze mną", który zapowiada jego najnowszy album pod tytułem "KORA". Na krążku znajdą się piosenki z repertuaru Olgi "Kory" Jackowskiej oraz Maanamu w autorskich aranżacjach.

Punktem wyjścia do nagrania płyty był koncert-spektakl "KORA", który Kaminski zaprezentował podczas tegorocznej edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na albumie znalazły się zarówno wielkie przeboje, m.in. "Wyjątkowo zimny maj", "Po prostu bądź" - jak i piosenki mniej znane. 

Ralph Kamiński - kim jest?

Ralph Kaminski urodził się w Jaśle w 1990 r. Jest piosenkarzem, kompozytorem, producentem, autorem tekstów i multiinstrumentalistą. Tworzy na pograniczu popu alternatywnego, glam popu oraz czerpie z muzyki kameralnej. Ukończył wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, studiował również w Rotterdamie.

Debiutancki album studyjny "Morze" wydał w 2016 roku. W listopadzie 2019 roku ukazał się drugi jego krążek "Młodość", który był krążkiem konceptualnym. Pochodzą z niego takie przeboje jak "Autobusy", "Kosmiczne energie" czy "Wszystkiego najlepszego". Koncertuje z zespołem My Best Band In The World.

Kaminski należy do najciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia na scenie muzycznej. Jego oryginalna barwa głosu przyciąga setki tysięcy słuchaczy. Występował między innymi podczas Open'er Festival, Orange Warsaw Festival czy na Pol'and'Rock Festival. Ostatnio pojawił się również między innymi na płycie Miuosh x Zespół Pieśni i Tańca Śląsk "Pieśni współczesne".

Miuosh x Zespół Śląsk x Ralph Kamiński "Imperium"
Miuosh x Zespół Śląsk x Ralph Kamiński "Imperium"FandagoRecords

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fonobo Label

Pozostałe wiadomości