Najnowsze

"Q&A with Mark". Zadaj pytanie twórcy Facebooka

Najnowsze

Facebook | Mark ZuckerbergQ&A with Mark. Strona promująca wydarzenie

Mark Zuckerberg organizuje wydarzenie na Facebooku. "Q&A with Mark" to szansa na zadanie pytania twórcy Facebooka. Zuckerberg nawiązuje do tradycji piątkowych spotkań, które organizuje dla swoich pracowników.

Wydarzenie zostało oficjalnie utworzone przez Zuckerberga na Facebooku. Odbędzie się ono w czwartek, 6 listopada.

By zgłosić pytanie, wystarczy wpisać je w komentarzu pod postem promującym wydarzenie. Zamiast własnego pytania można też wesprzeć któreś z wcześniej zadanych poprzez polubienie komentarza z wybranym pytaniem.

Akcja potrwa zaledwie godzinę, nie będzie więc możliwe, by twórca Facebooka odpowiedział na każde z pytań nurtujących internautów. Do tej pory zadano ich już ponad 5 tys.

Q&A czyli Questions and Answers (pytania i odpowiedzi) to spotkania organizowane w każdy piątek dla pracowników Facebooka, na których każdy może zadać pytanie swojemu szefowi na dowolny temat. Mark Zuckerberg nazywa je już tradycją firmy. Teraz postanowił zorganizować podobne wydarzenie, ale na większą skalę, stąd pomysł na oficjalny "event" dla użytkowników serwisu. Jak tłumaczy, na takich spotkaniach sam wiele się uczy.

"Q&A with Mark" post promujący wydarzenie
"Q&A with Mark" post promujący wydarzenie"Q&A with Mark" post promujący wydarzenieMark Zuckerberg | facebook

Najbardziej nurtujące pytania

Do tej pory najbardziej popularne pytanie dotyczy instalacji aplikacji Facebook Messenger.

Innych nurtuje kwestia przycisku "nie lubię". Chociaż ta sprawa została już przez firmę skomentowana: "Koncepcja przycisku "nie lubię" została odłożona na półkę. Nie ma możliwości kontroli tego i boimy się zwiększenia cyberprzemocy. Nie należy się spodziewać, że zobaczymy opcję "nie lubię" w najbliższym czasie".

Pozostałe popularne tematy poruszane w pytaniach to nie tylko funkcjonowanie firmy, ale też życie prywatne Marka Zuckerberga.

Twórca Facebooka zachęca wszystkich do udziału w wydarzeniu. Jego zdaniem pomoże to ulepszyć serwis, co będzie dużą korzyścią dla jego użytkowników.

Autor: kl\mtom / Źródło: facebook

Źródło zdjęcia głównego: Facebook | Mark Zuckerberg

Pozostałe wiadomości