Korea Północna wystrzeliła dwa pociski. Wpadły do morza poza japońskimi wodami

Najnowsze

Autor:
asty/pm
Źródło:
PAP

Korea Północna wystrzeliła w sobotę nad ranem miejscowego czasu dwie rakiety, które swoją charakterystyką przypominają pociski balistyczne krótkiego zasięgu - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Według źródeł w południowokoreańskim wojsku rakiety zostały wystrzelone z terenów położonych na północ od stolicy Korei Północnej Pjongjangu, po czym przeleciały niemal nad całym terytorium tego kraju, a następnie spadły do morza u wschodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego.

Informacje te potwierdziła japońska straż przybrzeżna, która uściśliła, że pociski wpadły do morza poza wodami Wyłącznej Strefy Ekonomicznej Japonii. Była to już trzecia w tym miesiącu próba rakietowa koreańskiego reżimu, poprzednie dwie miały miejsce 2 i 9 marca.

Wcześniej Pjongjang przez trzy miesiące nie przeprowadzał testów rakietowych. Pod koniec zeszłego roku przywódca reżimu Kim Dzong Un zapowiedział, że w tym roku Korea Północna rozbuduje swój potencjał broni nuklearnej w odpowiedzi na "gangsterskie" sankcje i naciski ze strony USA.

Rozmowy na temat potencjału nuklearnego Korei Północnej między Pjongjangiem i Waszyngtonem pozostają w impasie po fiasku drugiego spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem.

Autor:asty/pm

Źródło: PAP