Facebook wreszcie usunie wykasowane zdjęcia

 
Facebook nie będzie już przechowywał wykasowanych zdjęć na serwerach
Źródło zdj. gł.: faceebok.it
Zdjęcia, które użytkownik wykasował ze swego profilu na Facebooku przestawały być widoczne, ale przez lata portal społecznościowy przechowywał je na swoich serwerach. Teraz to się zmienia.

Nowy system ma zadbać o to, żeby wykasowane przez użytkownika zdjęcia najpóźniej w ciągu 30 dni znikały także z serwerów Facebooka.

Dotychczas wciąż były one dostępne dla tych, którzy znali ich bezpośrednie internetowe adresy (URL).Jeszcze niedawno portale zajmujące się ochroną prywatności i bezpieczeństwem w sieci opisywały przypadki dostępności w tym roku zdjęć "wykasowanych" w 2009 roku.

Teraz internauci informują, że usunięte przez nich zdjęcia naprawdę znikają z serwerów Facebooka, i to nawet po dwóch dniach.

Autor: MAC//bgr / Źródło: PAP

Czytaj także: